ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه یکی دیگر از روش های اخذ اقامت این کشور و دریافت پاسپورت ترک می باشد .

ثبت شرکت در ترکیه بیشتر از ۲ الی ۳ روز کاری زمان نخواهد برد، البته زمان گفته شده برای شرکت های مسئولیت محدود است، این زمان برای شرکت های سهامی عام متفاوت است و منوط به تصویب وزارت صنعت و تجارت ترکیه است.
با ثبت شرکت در ترکیه و فعال نشان دادن شرکت در ۵ سال در کنار استخدام کادر ترک و واریز بیمه و مالیات، می‌توانید شهروندی و درنهایت پس از ۸ سال اقامت دائم کشور ترکیه را اخذ نمایید.
اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت شرایط خاصی دارد که ما در این مطلب به طور مفصل از آن صحبت خواهیم کرد. یکی از شرایط اصلی برای اخذ شهروندی ترکیه با این روش ، فعال بودن شرکت به مدت ۵ سال است.
به این صورت که ، شما با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید در خواست اجازه کار کنید، ابتدا اجازه کار یکساله سپس ۲ ساله و بعد از ان اجازه کار ۳ ساله ترکیه را میتوانید دریافت کنید. در صورتی که ۵ سال متوالی موفق به دریافت اجازه کار شدید و در طول ۵ سال کمتر از ۶ ماه در خارج از ترکیه بوده اید، میتوانید درخواست ملیت ترک (پاسپورت ترکیه) و یا اجازه کار مستقل (مادام العمر) نمایید.
سوالی که برای همه ی متقاضیان ایجاد شغل در ترکیه پیش می آید این است که چه کسب‌وکارهایی از نظر دولت ترکیه می‌توانند از این روش استفاده کنند؟
باید بگوییم خوشبختانه محدودیتی ندارد و نوع کسب‌وکار و شرکت بستگی به مهارت‌های قبلی فرد و مبلغ سرمایه اولیه وی دارد که هر کدام با یکدیگر متفاوت است. شغل‌هایی مانند رستوران، مارکت ها و غیره.
در ادامه یکی از این مشاغل را که جزو پرسودترین صنعت مشاغل جهان است به شما معرفی خواهیم کرد.