دانشجویی

اگر قصد تحصیل در بزرگترین کشور بریتانیا یعنی انگلستان را دارید باید بگوییم گزینه ی بسیار خوبی را انتخاب کرده اید زیرا به دلیل وجود امکانات تحصیلی و رفاهی مناسب بسیاری از افراد آرزو دارند که در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند.
انگلیس دارای نظام آموزشی فوق‌العاده است که توانسته بهترین شرایط تحصیلی را برای دانشجویان فراهم کند.  قطعا مهاجرت به انگلیس و تحصیل در این کشور، رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد دارند خارج از کشور تحصیل کنند و این رویا، خیلی هم دور از دسترس نیست اگر با روش درست و مشاوره با کارشناسان حاذق در این امر داشته باشید.

مزایای تحصیل در انگلیس

۱. تحصیل در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
۲. تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا
۳. کیفیت بالای تحصیلی در این کشور
۴. نظام آموزشی فوق‌العاده
۵. آینده روشن شغلی

 

مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان

۱. لیسانس
۲. فوق لیسانس
۳. دکترا

 

تحصیل در مقطع لیسانس

مدت زمان این دوره در برخی از رشته‌های موردنظر دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، ۳ سال است؛ البته بعضی از رشته‌های کارشناسی، مانند علوم و برخی از شاخه‌های مهندسی ممکن است تا چهار سال زمان ببرد و مدرک زبان مورد نیاز این دوره آیلتس ۶ تا ۶٫۵ می باشد.

دوره‌ی کارشناسی در کشور انگلیس شامل سه بخش:

سمینارها
کارگاه‌های آموزشی
کلاس‌های تئوری

مدت زمان این دوره ها دو و سه سال است که با استفاده از آن‌ها دانشجویان می‌توانند مدرک کارشناسی خود را سریع بگیرند و وارد بازار کار شوند؛ البته این دوره برای تمام رشته‌ها وجود ندارد و تنها دانشجویان ممتاز می‌توانند به‌صورت دو ساله دوره‌ی کارشناسی خود را سپری کنند. در واقع شما برای ورود به مقاطع فوق‌لیسانس نیاز به تحصیل دوره‌های سه ساله‌ی لیسانس دارید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

برای اخذ پذیرش در این مقطع شما باید مدارکی را از قبل آماده کرده باشید که عبارت اند از:
۱. سوابق تحصیلی
۲. ریز نمرات
۳. مدرک زبان: در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک آیلتس بالای ۷ درخواست می‌شود؛ اما برخی از دانشگاه‌های این کشور مدرک تافل را می‌پذیرند.
۴‌. ارائه GMAT در رشته‌های مدیریتی برخی دانشگاه‌ها
۵. رزومه‌ی تحصیلی و کاری معرفی‌نامه ( توصیه‌نامه)

 

تحصیل در مقطع دکترا

 

مدت زمان تحصیل در این مقطع دکترا سه سال است. در مقایسه با سیستم آمریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان خواهد بود؛ همچنین ممکن است تحصیل در این کشور بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) زمان ببرد که در برخی رشته‌ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است به‌جای ۳سال تا ۴ سال به طول انجامد. معمولا کار روی یک پروژه آکادمیک است. برای ورود به مقطع دکتری، آزمون ورودی ندارد؛ اما زبان آیلتس بالای ۷ یا ۷٫۵ نیاز است.

 

تحصیل در انگلستان بدون مدرک آیلتس 

اگر یادگیری زبان انگلیس برای شما مشکل است خوشبختانه برای بعضی از دوره‌های دانشگاهی نیاز به داشتن مدرک آیلتس نیست. برای مثال برخی از دوره‌های موجود در دانشگاه Brighton نیازی به مدرک آیلتس ندارد. اما، شما برای حضور در این دوره‌ها باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید که توسط دانشگاه برگزار می‌شود. همچنین، با اینکه بیشتر دانشگاه‌ها تنها آیلتس UKVI را معتبر می‌دانند، ولی برخی از آن‌ها  نمرات مدارک تافل را به آیلتس تبدیل کرده و این روش را معیاری برای حضور متقاضیان به عنوان دانشجوی بین المللی در دوره‌های مورد نظر قرار می‌دهند.
در نتیجه، اگر قصد دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های انگلستان را بدون داشتن مدرک آیلتس دارید یا می‌خواهید از سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای یک دوره یا دانشگاه خاص مطلع شوید، می‌توانید با ارسال مدارک خود به دپارتمان VIS GLOBAL مشاوره تخصصی دریافت کنید.

دانشگاه های برتر انگلیس رتبه جهانی

University of Oxford
University of Cambridge
University College London
Imperial College London
University of Edinburgh
University of Manchester
King’s College London
London School of Economics
University of Bristol
University of Warwick
University of Glasgow
Durham University
University of Sheffield
University of Sheffield
University of Leeds
University of Nottingham
University of Southampton