کانادا

  • قسمت اول
  • قسمت دوم

 

کشور کانادا با تنوع گسترده جغرافیایی،  آب و هوای متنوعی دارد که در برخی روزها دمای یک نقطه از آن تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد درحالیکه در همان روز دمای شهری دیگر مثبت ۳۰ درجه سانتیگراد است اما کانادا کشوری است برای هر نوع سلیقه. کشوری با جاذبه های توریستی بی نظیر و طبیعت زیبا که گردشگران را از سراسر جان به سوی این سرزمین می‌کشاند. سالیانه میلیون ها توریست با هدف گردش و تفریح یا دیدار با افراد خانواده و دوستان و آشنایان، با دریافت ویزای توریستی کانادا بصورت کاملا قانونی به این کشور سفر می کنند. در واقع ویزای کانادا تمبری در گذرنامه شماست که اجازه می‌دهد وارد کشور کانادا شوید.  
اگر شما نیز قصد دارید به این کشور سفر کنید نیازمند داشتن اطلاعات جامعی درباره چگونگی اخذ ویزا هستید همراه ما در این نوشتار باشید‌.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزا عبارت اند از:

۱‌. ویزای سینگل
۲. ویزای مولتیپل
۳‌  سوپر ویزای کانادا

ما در این نوشتار از ویزای مولتی ۵ ساله کانادا سخن خواهیم گفت.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای توریستی کانادا یا (Visitor Visa) همانگونه که از نامش‌پیداست هدف از سفر تفریحی میباشد. در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف شده، صادر می‌شود. در واقع بنابر اعلام وب سایت سفارت کانادا به افسران مهاجرت این کشور توصیه شده‌است ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به شکل ویزای مولتی صادر کنند.
دارندگان ویزای مولتی کانادا قادر خواهند بود تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از گذشت ۶ ماه کافی است یک بار ولو به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای ۶ ماه دیگر بلامانع باشد.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای درخواست ویزا کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد:
ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
مراجعه حضوری به سفارت

نخستین گام در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری است. پس از ایجاد حساب کاربری، متقاضیانی که از طریق آنلاین اقدام به ثبت درخواست ویزای کانادا می‌کنند، بعد از واریز آنلاین هزینه ثبت نام یک شماره پیگیری یا Tracking No. دریافت می‌نمایند که تمامی مراحل پیگیری جواب ویزا کانادا درخصوص پرونده از طریق این شماره انجام خواهد شد. پر کردن دقیق و شفاف فرم ۵۲۵۷ مهمترین عامل در موفقیت درخواست شما خواهد بود.
تاکید سایت رسمی سفارت کانادا برای متقاضیان ویزا کانادا، ثبت نام آنلاین است. روشی که هم هزینه بسیار کمتری در مقایسه با مراجعه حضور به سفارت خواهدداشت و هم پیگیری  پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای دریافت این ویزا، لازم است برخی شرایط را داشته باشید از جمله :
۱.برخورداری از گذرنامه ای معتبر
۲.برخورداری از سلامت جسم و روان
۳.برخورداری از تمکن مالی
۴.داشتن برنامه ای دقیق برای بازدید از کانادا
۵.تعهد دادن جهت اثبات بازگشت به کشور خود
۶.نداشتن سوء پیشینه
۷.رعایت کردن تمامی قوانین مربوط به کانادا در هنگام سفر به این کشور

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا حداقل ۳ ماه می باشد، اما این زمان بسته به تعداد درخواست ها و سپری شدن پروسه هر فرد متفاوت است.

مدارک مورد نیاز :

۱.‌اصل گذرنامه  با حداقل شش ماه اعتبار
۲. گذرنامه های پیشین با مهر ویزاهای قبلی
۳. یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
۴. ترجمه شناسنامه
۵.ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
۶.تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
۷.نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب
۸. در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
۹. ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.
۱۰. مدارک شغلی

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
ریجکت شدن ویزای کانادا

بطور کلی چند عامل در رد شدن درخواست ویزا کانادا تاثیرگزار هستند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت شده و متاسفانه منجر به عدم صدور ویزا میگردد. مهمترین این عوامل عبارتند از:

۱.تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
۲.تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
۳.ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
۴.کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
۵.پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

اما اگر درخواست ویزای کانادا شما رد شد، می‌توانید در هر زمان مجدداً تقاضا کنید، مشروط بر اینکه نامه رد درخواست ویزا، شما را از این کار منصرف نکند. بااین‌وجود، فقط درصورتی‌که وضعیت شما تغییر کرده است یا اطلاعات اضافی دارید که می‌تواند به شما درگرفتن مجوز ویزای کانادا کمک کند، وباره درخواست کنید.
هزینه ویزای کانادا قابل بازگشت نیست حتی اگر درخواست شما رد شود. شما هزینه درخواست ویزا و بررسی پرونده را پرداخت می‌کنید، نه برای خود ویزا. بااین‌حال، در برخی موارد، اگر قبل از شروع پردازش، درخواست خود را پس بگیرید، بازپرداخت دریافت خواهید کرد. پس از شروع پردازش، بازپرداخت دریافت نمی‌کنید. ما پیشنهاد میکنیم برای صرفه جویی در وقت و پول خود حتما با مشاوران متخصص VIS GLOBAL مشورت کنید و قدم هایتان را در این مسیر پر از ابهام محکم تر بردارید. تیم حرفه ای ما در تمام مسیر شما را برای رسیدن به هدفتان همراهی خواهند کرد