اندونزی

 

اندونزی سرزمینی پهناور با تعداد زیادی از جزیره که از سواحل شنی بی نهایت زیبا گرفته تا آتشفشان های جزیره ی بالی تا پایتخت این کشور زیبا یعنی جاکارتای پر جنب و جوش، برای هر سلیقه ای، جاذبه ای دارد.
اندونزی را به طبیعت زیبای بالی می شناسند. طبیعتی که میزبان گونه های جانوزی مختلفی است. یکی از حیرت انگیزترین آنها، اژدهای کومودو است.
اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید باید میش از سفر اقدام به اخذ ویزای توریستی کنید. خوشبختانه مانند خیلی از کشورهای دیگر، برای گرفتن ویزای توریستی اندونزی لازم نیست وقت مصاحبه بگیرید یا خودتان به سفارت مراجعه کنید. شما می‌توانید تمام مراحل گرفتن ویزای توریستی اندونزی را به کارگزار ویزا VIS GLOBAL بسپارید.

انواع ویزای اندونزی

۱. ویزای توریستی عادی
۲‌. ویزا توریستی فوری

این ویزا یک بار ورود است و از زمان صدور ۲ ماه اعتبار دارد. شما پیش از اتمام مدت ویزا باید کشور اندونزی را ترک کنید. با ویزای توریستی اندونزی اجازه‌ی کار، تجارت و اقامت بلندمدت در این کشور را ندارید.

مدارک مورد نیاز

۱. اصل پاسپورت

۲. کپی همه‌ی صفحات شناسنامه

۳. دو قطعه عکس ۴*۳

۴. گواهی تمکن مالی به مبلغ بیش از ۱۰ میلیون

۵. فرم کامل شده‌ی مشخصات فردی

۶. رزرو بلیط هواپیما

۷. تائیدیه رزرو هتل

نکته: رعایت موارد ذیل الزامی می باشد:

الف) پاسپورت باید دست‌کم شش ماه اعتبار داشته باشد.

ب) کپی صفحات شناسنامه باید در برگه‌ی A۴ باشد.

ج) عکس‌ها باید جدید، رنگی و با زمینه‌ی سفید باشند.

د) گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد و بانک صادر کننده آن را مهر کند.

ه) تاریخ رفت و برگشت بلیطی که رزرو می‌کنید باید با تاریخ درخواستی برای ویزا مطابقت داشته باشد؛ در غیر این‌صورت ویزای شما طبق بلیط رزرو شده صادر می‌شود.

ز) رزرو هتل هم مانند بلیط هواپیما باید مطابق زمان درخواست شده برای ویزا باشد. اگر برای مدتی کمتر از زمان درخواستی خود هتل رزرو کرده باشید، برای بیش از آن زمان به شما ویزا نمی‌دهند.

مدت زمان صدور ویزا اندونزی

اگر در هنگام درخواست، ویزای عادی توریستی را انتخاب کرده باشید، باید ۷ روز کاری منتظر صدور ویزای خود بمانید. در صورتی که ویزای فوری توریستی را انتخاب کرده باشید این زمان کمتر بوده و تنها ۲ تا ۳ روز کاری زمان لازم دارد.

منظور از روز کاری، روزهای کاری سفارت اندونزی در تهران است.