بحرین

 

همانطور که آگاهید کشور بحرین جزیره ای است در خلیج فارس که ۷۷۸ کیلومتر مربع مساحت دارد. نفت و گاز طبیعی یکی از منابع مهم این کشور می باشد، که در سال های اخیر به دلیل کاهش منابع نفتی، این کشور به سمت فرآوری و تصفیه نفت حرکت کرده و به یکی از مراکز بانکی بین المللی تبدیل شده است.
این کشور با وجود آب و هوای گرم و خشک دارای جاذبه های توریستی و آثار تاریخی زیادی است. اگر قصد سفر به بحرین را دارید حتما باید ویزا دریافت کنید. برای دریافت ویزا هم می توانید به صورت شخصی هم از طریق آژانس های مسافرتی معتبر یا نماینده و وکیل خود اقدام کنید.

انواع ویزا بحرین

۱. ویزای توریستی بحرین
۲. ویزای تجاری بحرین

ویزای توریستی بحرین برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری بحرین را داشته باشند. این افراد نیازی به مراجعه و مصاحبه حضوری در سفارت این کشور ندارند. توجه داشته باشید که پس از اتمام تاریخ ویزا مسافر باید به کشور خود بازگردد. زیرا این ویزا قابل تمدید نمی باشد.

ویزای تجاری بحرین

این نوع ویزا برای تجار و بازرگانانی صادر می شود، که قصد دارند با کشور بحرین مراودات تجاری داشته باشند. این افراد حتما باید کارت بازرگانی داشته باشند. این نوع ویزا برای رفت و آمد راحت تر تاجران به این کشور صادر می شود که قابل تمدید نیز می باشد.

نکته: برای دریافت ویزا کشور بحرین چه تجاری و چه توریستی حتما باید دعوتنامه ای از شرکت یا سازمانی در بحرین داشته باشید که این شرکت یا سازمان بازگشت شما به ایران را تضمین کند و در صورت عدم بازگشت کلیه مسئولیت به عهده این شرکت یا سازمان خواهد بود .

انواع دعوتنامه
دو نوع دعوتنامه برای سفر به بحرین وجود دارد:

۱. دعوتنامه از طرف بستگان.
۲. دعوت نامه از طرف شرکت های خصوصی یا دولتی

مدارک مورد نیاز ویزا:

۱.کپی از پاسپورت متقاضی 

۲.دو قطعه عکس ۴*۶ رنگی و زمینه سفید

۳. ارائه تمکن مالی ۳ ماه اخیر متقاضی

۴. دعوتنامه