سریلانکا

سفر به سرزمین سواحل بی انتها. سریلانکا به دلیل وجود آثار تاریخی متعدد، مردم مهمان نواز، جاذبه های طبیعی فراوان و غذاهای متنوع و لذیذ هر ساله گردشگران بیشماری را به سوی خود جلب میکند.
اگر در فکر این هستید که تعطیلات را در کدام نقطه سپری کنید قطعا سریلانکا گزینه ی خوبی می باشد. شما میتوانید این کشور زیبارا به عنوان مقصدی تازه برای گذراندن تعطیلات خویش، انتخاب کنید.
پیش از آنکه بار سفر ببندید باید هدف سفر خود را مشخص کرده و از انواع ویزا سریلانکا آگاه شوید. این کشور همانند تمام دیگر کشورهای دنیا دارای انواع مختلف ویزا می‌باشد. ویزای سریلانکا بسته به ملیت فرد متقاضی می‌تواند انواع و مراحل مختلفی را داشته باشد.

انواع ویزای سریلانکا:

 

۱.  ویزای توریستی ۳۰ روزه فرودگاهی

۲. ویزای ترانزیت

 

ویزای توریستی فرودگاهی ۳۰ روزه:

 

اکثر کشورهای جهان برای ورود به کشور سریلانکا نیاز به این نوع ویزا را دارند. این ویزا به صورت فرودگاهی و پس از ورود مسافر به یکی از فرودگاه‌های این کشور در بدو ورود مسافر و با مهر شدن پاسپورت فرد متقاضی ویزا، صادر می‌گردد. ویزای ۳۰ روزه سریلانکا به صورت ETA صادر می‌گردد. ETA نوع الکترونیکی ویزای برای ورود به سریلانکا است. ایرانیان برای این نوع ویزا نیاز به رفتن به سفارت ندارند و در صورت داشتن مدارک مورد نیاز این ویزا در هنگام ورود برایشان صادر می‌گردد.
مدت اعتبار ویزا کشور سریلانکا از نوع فرودگاهی توریستی، ۳۰ روز می‌باشد. این یک ماه قابل تمدید نیست و قبل از اینکه ۳۰ روز به پایان برسد باید از این کشور خارج شوید. زمان مدت اعتبار این ویزا، از لحظه ورود شما محاسبه می‌گردد.

مدارک مورد نیاز :

 

۱. اصل پاسپورت فرد متقاضی به همراه حداقل ۷ ماه اعتبار

۲. واچر هتل

۳. بلیط برگشت به کشور مبداء

 

ویزای ترانزیت سریلانکا:

 

ویزای ترازیت سریلانکا، همانطور که از نامش پیداست برای آن دسته از افرادی صادر می‌گردد که برای پرواز به کشور مقصد مجبورند در سریلانکا توقف داشته باشند. مدت اعتبار ویزای ترانزیت سریلانکا ۴۸ ساعت است و مدارک مورد نیاز این نوع ویزا به شرح زیر است:

 

۱‌. پاسپورت به همراه حداقل ۷ ماه اعتبار

۲. ویزای کشور مقصد

۳. بلیط هواپیما به کشور مقصد