سنگاپور

سنگاپور با نام رسمی جمهوری ، دولت-شهری در مجمع‌الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا است. کشوری ثروتمند و مدرن که در همسایگی مالزی و اندونزی قرار دارد.
سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان است . فرودگاه این کشور یک ‌قطب بین‌المللی است و این بدان معناست که اتصالات پروازی به این قسمت از جهان بسیار عالی است. بیش از پنجاه کشتی بزرگ هرروز وارد بندر کشور سنگاپور می‌شوند. گردشگری در حال شکوفایی است و برقراری ارتباط هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا انگلیسی یک‌زبان رسمی است.
اگر قصد سفر به این مقصد منحصربه فرد را دارید باید بدانید که پیش از آنکه بار سفر ببندید می بایست برای اخذ ویزا توریستی سنگاپور اقدام کنید.

تعداد دفعات ورود شما به سنگاپور به نوع گذرنامه تان بستگی دارد.

ویزای توریستی سنگاپور

متاسفانه جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند انجام می‌گیرد. ویزای توریستی سنگاپور عموماً به‌صورت یک ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه کند. شما میتوانید از طریق VIS GLOBAL به راحتی این ویزا را دریافت کنید.

انواع ویزا سنگاپور :

۱. ویزای فرودگاهی
۲. ویزا توریستی الکترونیکی

 

ایرانیان نمی‌توانند از ویزای فرودگاهی سنگاپور استفاده کنند و باید از ویزای توریستی یک ماهه سنگاپور استفاده کنند که در مدت ۷ الی ۱۰ روز کاری قابل دریافت است و این ویزا نیاز به ضمانت های مالی و یا ملکی ندارد.

 

ویزای توریستی سنگاپور:

این ویزا برای ایرانیان به صورت الکترونیکی صادر می‌گردد که اعتبار آن از تاریخ صدور ویزا شروع می‌شود. مدت‌زمان هر اقامت در سنگاپور نمی‌تواند بیش از ۳۰ روز باشد؛ یعنی هر بار که وارد کشور می‌شوید، گذرنامه شما بر این اساس مهر خواهد شد که اجازه می‌دهد برای (معمولاً) ۳۰ روز در آنجا بمانید.

 

مدت اعتبار ویزا

 

ویزای توریستی سنگاپور ۳ ماه اعتبار ورود دارد یعنی تا ۳ ماه می‌توانید با این ویزا وارد شوید ولی فقط یک ماه اجازه‌ی اقامت و ماندن در سنگاپور را دارید.

 

مدارک مورد نیاز:

 

برای گرفتن ویزای سنگاپور نیاز به مدارک زیر دارید و اسکن این مدارک برای صدور روادید سنگاپور کافی می‌باشد.
۱- اسکن صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
۲- اسکن عکس ترجیحا ۴*۶ با زمینه‌ی سفید (لازم است عکس متفاوتی نسبت به عکس داخل پاسپورت باشد)
۳- پر کردن فرم لازم برای دریافت ویزای سنگاپور
نکته: برای پاسپورت کودکان، پدر یا مادر باید پاسپورت را امضا کند.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای سنگاپور:

 

۱. نداشتن همراه در سفر

۲. درخواست دختر تنها برای ویزا

۳. قرار داشتن در لیست سیاه

۴. عدم توضیح دقیق در مورد قصد واقعی از سفر به سنگاپور

۵. نداشتن رزرو هتل واقعی

۶. نداشتن بلیط برگشت از سنگاپور

۷. شک افسر اداره مهاجرت به امکان برگشت شما