عمان

عمان یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه، مقصدی برای سپری کردن تعطیلات. سرزمینی بسیار جالب که هر ساله گردشگران بسیاری را برای گشت و گذار و تفریح و دیدن بناهایی با شکل و شمایل و معماری خاص و طبیعت ناب مجذوب خود می‌کند. عمان آن‌قدر دیدنی‌های متنوعی دارد که همیشه پیش از سفر به آن توصیه می‌شود که برای همه روزهایتان خوب برنامه‌ریزی کنید تا خاطره‌ای فراموش نشدنی را برای خود و همراهانتان بسازید.
عمان در همه فصل‌ها آفتابی و گرم است؛ دمای هوا در زمستان‌ها اغلب بین ۱۷ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند و در تابستان نیز چیزی در حدود ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد است.
و اما پیش از آنکه بار سفر به عمان را ببندید باید ویزای این کشور را اخذ کنید.

انواع ویزا عمان

۱. ویزای توریستی عادی (ده روزه یا یک ماهه)
۲. ویزا توریستی فوری (ده روزه یا یک ماهه)

 

ویزا توریستی الکترونیکی

خوب است بدانید که ویزای توریستی عادی بین ۶ تا ۱۰ روز زمان می برد و فوری بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد. اگر ویزایتان به اتمام رسیده است اما هنوز دوست دارید در این کشور بمانید خوشبختانه باید بگوییم امکان تمدید مجدد ویزا وجود دارد و می توانید مدت اقامت را افزایش دهید اما برای تمدید آن باید به مدت دو الی سه ساعت در مسقط منتظر بمانید. لازم به ذکر است همراه داشتن حداقل ۳۰۰ دلار آمریکا پول نقد در فرودگاه بین المللی مسقط الزامی می باشد

خوشبختانه برای اخذ ویزای توریستی عمان نیازی به حضور شما در نیست . شما میتوانید به راحتی از طریق وکیل یا نماینده(VIS GLOBAL) جهت اخذ این ویزا اقدام کنید.

 

مدت اعتبار ویزا

ویزای توریستی عمان ۶ ماه اعتبار دارد و شما می توانید ده روز تا یک ماه (بسته به نوع ویزا) در این کشور اقامت داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز :

 

۱. اسکن صفحه اول پاسپورت (حداقل۶ماه اعتبار )

۲. فایل یا اسکن عکس پرسنلی