فیلیپین

فیلیپین کشوری در جنوب شرقی آسیا با آب و هوایی گرم و مرطوب . این کشور در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین قرارگرفته و پایتخت آن شهر مانیل می باشد.زبان رسمی مردم فیلیپینی و انگلیسی و واحد رسمی پول آنها پزو است. اگر قصد سفر به یکی از محبوب ترین کشورهای آسیایی یعنی فیلیپین را دارید باید بدانید که حدود یک ماه پیش از سفر می بایست نسبت به ارائه مدارک و اخذ ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهید.

انواع ویزا فیلیپین

ویزای کشور فیلیپین به دو صورت Single و Multiple صادر می‌شود و متاسفانه امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهایی که کمتر از ۶ ماه اعتبار دارند، وجود ندارد. 

ویزا سینگل(Single)

این نوع ویزا به شما تنها امکان یکبار ورود به کشور فیلیپین را می دهد و اگر بخواهید از کشور خارج شوید ویزایتان باطل میشود.

ویزا چند بار ورود(Multiple)

بر خلاف ویزای سینگل، این نوع از ویزا، شما مجاز هستید به دفعات از کشور فیلیپین ورود و خروج داشته باشید .

 

انواع ویزای فیلیپین از نظر درج در گذرنامه

ویزای فیلیپین با برچسب: یک برچسب توسط سفارت بر روی صفحه گذرنامه شما ثبت می شود.

ویزای فیلیپین با مهر :توسط سفارت مربوطه یک مهر بر روی صفحات گذرنامه شما زده می شود، و درون آن تمامی اطلاعات لازم نوشته می شود.

مدت اعتبار و زمان صدور ویزا توریستی

مدت اعتبار ویزای فیلیپین از تاریخ صدور ۳ ماه می باشد و شما پس از ورود ۱ ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید همچنین توجه داشته باشید که صدور ویزای فیلیپین ۱۰ روز کاری زمان خواهد برد و چنانچه مصادف با تعطیلات باسد شما می بایست صبر کنید تا تعطیلات به اتمام رسد.

ویزا توریستی

اگر قصد دارید به صورت تفریحی سفر کنید این ویرا مناسب شما می باشد. متقاضیانی که این ویزا را دریافت می کنند باید در طی مدت زمان تایید و اجازه داده شده سفر نمایند و پس ار اتمام اعتبار ویزا، خاک کشور فیلیپین را ترک کرده و به کشور مبدا و محل زندگی خود بازگردند.

ویزا ترانزیت

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت در کشور فیلیپین را نداشته و فقط به خاطر پرواز و سفر به کشور و مقصد سفری دیگری نیاز به توقف یک روزه و یا چندین ساعته در خاک کشور فیلین را دارند.
شما باید بلیط سفر بعدی خود برای بررسی های لازم به مامورین مربوطه ارائه دهید تا اجازه مخصوص برایتان صادر کند.

 مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فیلیپین

۱. حضور شخص متقاضی هنگام مصاحبه در سفارت کشور فیلیپین
۲. پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
۳. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
۴. بلیط رفت و برگشت پرواز
۵. واچر هتل
۶. عکس ۳*۴ با زمینه سفید، کاملا از روبرو
۷. تکمیل فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی
۸.تمکن ملی و گردش حساب
۹. گواهی اشتغال به کار
۱۰.ارائه بیمه نامه مسافرتی