قبرس

قبرس، کشوری کوچک و زیبا که در میان سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است یکی از متفاوت ترین و دیدنی ترین کشورهای جهان به شمار می آید.
جالب اسن بدانید که بخش قبرس شمالی، قسمت ترک نشین است و مردم به دو زبان ترکی و یونانی صحبت میکند و به دلیل موقعیت منحصربه فرد با آثار تاریخی با ارزش، آب و هوای مناسب و جاذبه های دیدنی و تفریحی، هر ساله گردشگران بسیاری را به خودش جذب می کند.
اگر قصد سفر به این کشور خاص را دارید پیش از سفر باید جهت اخذ ویزای توریستی قبرس اقدام کنید. قبرس عضو اتحادیه اروپا است اما عضو منطقه شینگن نیست اما قوانین دریافت ویزای قبرس دقیقا مطابق قوانین ویزای شینگن است.
شما با اخذ ویزای قبرس می‌توانید به کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی به راحتی سفر کنید.

 

روش های اخذ ویزا توریستی قبرس

 

شما از دو روش میتوانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید:

۱. اقدام از طریق تورهای گروهی:

ویزای توریستی قبرس فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود. منظور از تورهای گروهی، اقدام از طریق آژانس‌های مسافرتی می‌باشد.

۲. اقدام به صورت انفرادی :
شما فقط در یک صورت می‌توانید ویزای انفرادی قبرس دریافت کنید و آن هم ارائه دعوت‌نامه معتبر از یک شهروند این کشور می‌باشد.

ویزا توریستی قبرس

اگر متقاضی به صورت گروهی و تور اقدام کند در مدت‌زمان ۷ روز کاری به درخواست ویزای توریستی قبرس پاسخ داده می‌شود و این ویزا برای ۱۴ روز معتبر است ولی شخصی که به‌صورت انفرادی و با داشتن دعوت‌نامه اقدام به اخذ ویزا کرده حداکثر ۶۰ روز می تواند به‌منظور مراجعه خانوادگی در قبرس شمالی به سر ببرد. ویزای حداکثر ۹۰ روز ممکن است برای افرادی که برای بازدیدهای رسمی، جلسات تجاری، کنفرانسها، سمینارها، جلسات، جشنواره ها، نمایشگاه ها، رویدادهای ورزشی، رویدادهای فرهنگی و هنری، گردشگری سلامت و اهداف مشابه به این کشور اعطا می‌شوند، صادر شود.

مدارک مورد نیاز :

توجه داشته باشید مدارک ذیل باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای قبرس نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای قبرس به شرح زیر می‌باشد:

۱.  اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
۲.  ۲ قطعه عکس ۶ * ۴ با پس زمینه سفید
۳.  اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی
۴.  اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار متقاضی
۵.  تمکن مالی معتبر
۶.  گردش ۶ ماهه اخیر حساب متقاضی
۷. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۸. تمام گذرنامه‌های قبلی متقاضی
۹.  رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما
۱۰.  رزرو قطعی هتل محل اقامت
۱۱. ارائه دعوتنامه ( در صورت وجود)

مدت اعتبار ویزای قبرس

ویزای سینگل قبرس حداکثر برای مدت زمان ۱۴ روز معتبر می‌باشد. مدت اعتبار ویزای مولتیپل قبرس نیز به دعوتنامه ارائه شده متقاضی بستگی دارد. مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای قبرس ۷ روز کاری می‌باشد.

نکاتی درباره ویزای قبرس

۱. تاریخچه سفری متقاضیان ویزای قبرس در اخذ ویزای این کشور تاثیرگزار خواهد بود.

۲. در صورتی که دارای ویزای قبرس شمالی باشید، اخذ ویزای شینگن و دیگر ویزاهای معتبر برای شما سخت‌تر خواهد بود.

۳‌. ویزای قبرس از قوانین ویزای شینگن تبعیت نمی‌کند اما قوانین آن بسیار به قوانین ویزای شینگن نزدیک است.

۴. دلایل ریجکت ویزای قبرس کاملا با دلایل ریجکت ویزای شینگن مشابه است و برای درخواست مجدد، باید حدود ۶ ماه صبر کنید.

۵. مدارک ویزای قبرس باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای قبرس نیست.