قطر

ویزا توریستی قطر

اگر جزو دسته ای از افراد هستید که به تماشای همزمان هنر متعلق به ۱۴ قرن مختلف در یک موزه، قدم زدن در بازارهای سنتی و خرید از مراکز خرید فوق مدرن علاقه دارند بدون شک سفر به کشور قطر این فرصت را در اختیارتان خواهد گذاشت اما شرط بهره مندی از این فرصت، اخذ ویزای توریستی است.
اما خوب است راجع به این کشور پیشرفته کمی بیشتر بدانیم. قطر کشوری است واقع در جنوب غربی قاره آسیا در منطقه خاورمیانه و در شرق شبه‌جزیره عربستان که پایتخت آن شهر دوحه می باشد.
زبان رسمی مردم عربی و زبان دوم آنها انگلیسی است.
آب و هوای ایت کشور، بیابانی است و دارای زمستانی با هوای خنک و تابستانی شرجی و گرم می باشد.
دولت قطر نیز مانند سایر دولت ها برای متقاضیان ویزا، ویزاهای متفاوتی صادر می کند که در ادامه خواهیم گفت.

 

انواع ویزا قطر

 

۱. ویزای توریستی
۲. ویزای تجاری
۳.ویزای ترانزیت
۴. ویزای خانوادگی
۵. ویزای GCC

اگر شما قصد سفر تفریحی به قطر را دارید می توانید سراغ ویزای توریستی قطر بروید . اگر از طرف یک شرکت قطری دعوت نامه دارید، باید ویزاهای کاری یا تجاری (متناسب با نوع کار) را انتخاب کنید.
نوع دیگر از ویزاهای قطر GCC یا شورای همکاری خلیج فارس است را دارد می تواند برای این ویزا اقدام کند و در نهایت ویزای خانوادگی که مختص کسانی است که قصد حمایت خانواده خود در قطر را دارند تا با آن ها زندگی کنند.

 

ویزای توریستی قطر

شهروندان ایرانی قبل از سفر، باید از طریق ویزای آنلاین قطر اقدام به اخذ ویزا کنند.یکی از راه های اخذ ویزای توریستی مراجعه به آژانس های هواپیمایی است .ویزای توریستی از زمان صدور به مدت ۳ ماه اعتبار دارد و شما مجاز هستید حداکثر ۱ ماه در خاک قطر اقامت داشته باشید.
ویزا الکترونیکی یا همان e-visa به متقاضیان سفر به کشور قطر این فرصت را میدهد که در کوتاه ترین زمان و آسان ترین شیوه ممکن بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. مدت زمان صدور این ویزا بین ۴ الی ۷ روز کاری خواهد بود.

 

ویزای تجاری قطر

در صورتی که قصد همکاری با یکی از کمپانی‌های قطر را دارید، باید برای ویزای تجاری قطر درخواست دهید. به خاطر داشته باشید که تمام مراحل صدور ویزا در این حالت به عهده کمپانی مورد نظرتان خواهد بود.

 

ویزای بازدید از خانواده قطر

یکی دیگر از انواع ویزای قطر ، ویزای بازدید است. این نوع ویزا تنها به کسی تعلق می‌گیرد که یکی از بستگان درجه یکشان در قطر زندگی می‌کند و توانایی حمایت مالی از وی را دارد. با استفاده از این ویزا می‌توانید به مدت ۶ ماه در خاک قطر اقامت داشته باشید.

 

ویزای خانوادگی قطر

مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با این ویزا وجود دارد، این است که ویزای خانوادگی قطر هیچ‌گونه تاریخ انقضایی ندارد. بنابراین افرادی که برای کار به قطر مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند با استفاده از این نوع ویزا تمام اعضای خانواده‌شان را نیز به قطر ببرند.

 

ویزای اقامت دائم قطر

در صورتی که شما شهروند GCC باشید، می‌توانید برای ویزای اقامت دائم قطر درخواست دهید. کشورهایی که در حال حاضر عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند عبارت‌اند از :
عربستان سعودی
بحرین
امارات متحده عربی
قطر
عمان
کویت

 

ویزا ترانزیت قطر :

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که مقصد نهایی سفر آنها کشوری غیر از قطر می باشد و فقط قصد توقف یک روزه و یا چندین ساعته در کشور قطر را دارند.
برای اخذ این نوع از ویزا متقاضیان می بایست بلیط سفر نهایی خود به همرا پاسپورت و مدارک شناسایشان را به مامورین مربوطه جهت بررسی های لازم ارائه دهند.

 

مدارک مورد نیاز:

۱.پر کردن فرم درخواست ویزای قطر
۲. ارائه مدارک مورد نیاز مانند کارت شناسایی، پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ قطعه عکس
۳. بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما
۴.واچر هتل
۵. ارائه گواهی تمکن مالی

در صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره هریک از انواع ویزاهای کشور قطر با مشاوران ما در دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL تماس بگیرید.