پاکستان

شاید شما نیز تاکنون هر زمان نام پاکستان به گوشتان خورده حملات تروریستی و انفجارهای انتحاری برایتان تداعی شده است اما باید بگوییم با تامین مناسب امنیت و بهبود شاخص های گردشگری از جانب دلتمردان کشور پاکستان موجب شده است که این کشور به موفقیت های قابل توجهی در صنعت گردشکری دست یابد. زیرا مناظر طبیعی و بناهای تاریخی بسیاری در این کشور وجود دارد که از جمله جاذبه های اصلی گردشگری این کشور در بخش داخلی و خارجی به شمار می آید.
کشور پاکستان در مناطق مختلف دارای تنوع آب و هوائی است و تنوع پوشش گیاهی و جانوری نیز در این کشور منحصر به فرد است. زبان رسمی و اداری کشور پاکستان انگلیسی است ولی اکثریت مردم عادی به زبان اردو صحبت می کنند.

ویزا توریستی پاکستان

ویزای پاکستان بصورت الکترونیکی است و مسافران می توانند ویزای خود را آنلاین اقدام کنند و شرایط این نوع ویزای توریستی  تقریبا به مانند ویزای هند می باشد و ویزای یکبار ورود بوده که می توانید سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید و در صورت نیاز ۳ ماه هم تمدید اقامت نمائید. پس از صدور شما سه ماه مهلت خواهد داشت از ویزای خود استفاده نمائید و صدور آن در سفارت پاکستان حداقل ۱۵ روز کاری به طول می انجامد.

 

مدارک مورد نیاز :

۱. اصل پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه
۲. اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
۳. ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی تمام رخ با پس زمینه سفید