اکوادور

کشور اکوادور یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی است که  هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب میکند.  کشوری شگفت انگیز که در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. اکوادور دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری استعماری و همچنین منظره های طبیعی دیدنی بی نظیر است  به طوری که در سفر به این کشور  چه با گشت و گذار در کلیساهای نفیس کیتو، پایتخت کشور و چه با قایق سواری در رودخانه آمازون، خاطرات خوبی در ذهنتان باقی خواهد ماند.
توریست ها و گردشگران خارجی برای این که بتوانند وارد کشور اکوادور شده و از جذابیت ها و مکان های گردشگری این کشور دیدن نمایند، نیاز به ویزای توریستی دارند. در این مورد خبر خوشی را برای اتباع ایرانی داریم و آن این که کشور اکوادور برای ورود ایرانی ها و اقامت توریستی آنها در این کشور، هیچ گونه ویزایی دریافت نمی نماید. بنابراین شهروندان ایرانی بدون این که نیازی به ویزای توریستی داشته باشند می توانند به این کشور سفر کنند و در پس از مدت زمان مشخصی به ایران بازگردند.

شرایط سفر بدون ویزا به اکوادور

افراد خارجی تنها یک بار در سال می توانند نسبت به اخذ ویزای توریستی اکوادور تقاضا نموده و در این کشور اقامت توریستی داشته باشند. بنابراین پس از یک بار سفر به اکوادور، برای این که بتوانند مجددا وارد این کشور شوند، باید برای مدت یک سال صبر کنند.  این شرط برای هر فرد با هر ملیتی صادق است.
در واقع شما  تنها در صورتی می توانید مجددا در همان سال وارد اکوادور شوید، که دارای شرایط ویژه و خاصی باشید. در این صورت شرایط مورد نظر در ویزای توریستی شما درج می گردد.
همانطور که پیش از این گفتیم، شهروندان ایرانی برای ورود به اکوادور و اقامت توریستی در این کشور نیازی به دریافت ویزای توریستی اکوادور نداشته و بدون ویزا حق ورود به این کشور را خواهند داشت. اما در مدت زمان معین و مشخصی اجازه اقامت در اکوادور را دارند که حداکثر به مدت ۳ ماه می باشد. ایرانیان پس از گذشت این مدت بایستی سریعا به کشور خود بازگردند.

شرایط سفر بدون ویزا و مدارک مورد نیاز

یکی از شرایطی که توریست ها باید در سفر بدون ویزا به اکوادور رعایت کنند عدم اشتغال و فعالیت شغلی در اکوادور است. به عبارت دیگر شهروند ایرانی که به عنوان توریست وارد اکوادور میشود، حق کار و اشتغال در این کشور را ندارد و این امر غیر قانونی محسوب می شود همچنین ارائه مدارک زیر الزامی می باشد :

۱. دارا بودن پاسپورت ایرانی با اعتبار حداقل ۶ ماهه
۲.اخذ بلیت رفت و برگشت و رزرو هتل و ارائه آن به ماموران حاضر در فرودگاه اکوادور
۳.ارائه مدارک مالی دال بر اثبات توانایی پرداخت و تامین هزینه های اقامتی خود در اکوادور
۴. ارائه نمودن نامه عدم سابقه کیفری یا عدم سوء پیشینه
۵. مدارک هویتی و شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه

از آنجا که نیازی به مراجعه به سفارت و اخذ ویزای توریستی اکوادور ندارید، لذا کافی است کلیه مدارک فوق الذکر را به محض ورود به فرودگاه اکوادور در اختیار ماموران فرودگاه قرار دهید تا ویزای توریستی صادر گردد. اگر کلیه مدارک تکمیل باشد، در ورود شما به این کشور ممانعتی صورت نخواهد گرفت. نکته ای که در اینجا مورد توجه می باشد این است که برای دریافت ویزای توریستی در فرودگاه اکوادور ملزم به پرداخت هزینه نمی باشید.

اعتبار ویزای توریستی

مدت زمان اقامت توریستی در این کشور ۹۰ روز است که امکان تمدید ان تا یک سال وجود ندارد. در واقع هر فرد تنها یک بار در سال اجازه اقامت به این روش را در اکوادور خواهد داشت.
 

ویزا ترانزیت اکوادور

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که مقصد نهایی سفرشان اکوادور نمی باشد و کمتراز یک روز  یا چندین ساعت در اکوادور می مانند و پس از اتمام مهلت ویزای خود و رسیدن به مهلت پرواز بعدی خاک کشور اکوادور را ترک خواهند کرد.
برای اخذ این نوع از ویزا متقاضی می بایست بلیط سفر بعدی خود که نشان دهند این موضوع است که مقصد نهایی او کشور دیگری است را به مامورین مربوطه ارائه دهد.