شیلی

شیلی را می توان سمفونی جذابیت های طبیعی دانست. این کشور نازک اما دراز در حاشیه غربی آمریکای جنوبی دارای خشک ترین بیابان جهان با مناظر طبیعی و آثار زیست ماقبل تاریخ است. علاوه بر نواحی بیابانی، کوهستان های چیلان با دامنه های جنگلی و برف گیر نیز همه ساله شاهد حضور توریست هایی از سراسر جهان است.
زیباترین سواحل اقیانوس آرام متعلق به شیلی است. به همین دلیل کشور شیلی را جواهر اقیانوس آرام می نامند. علاوه بر جاذبه های طبیعی فراوان، کشور شیلی به خاطر کلیساهای چوبی با معماری بی بدیل خود باعث حیرت هر بیننده ای می شود.
خوشبختانه سفارت شیلی پس از گذشت ۳۵ سال در تهران مجددا آغاز به کار کرده است و شهروندان ایرانی برای سفر به این کشور میتوانند برای اخذ ویزا به راحتی اقدام کنند.

انواع ویزای شیلی

نوع ویزای شیلی بستگی به اهداف سفر متقاضیان دارد. بر این اساس انواع ویزای کشور شیلی  عبارتند از:

۱. ویزای تحصیلی
۲. ویزای توریستی
۳. ویزای کاری
۴. ویزای اقامت موقت

شرایط اخذ ویزای توریستی

فرآیند درخواست ویزای توریستی شیلی یک فرآیند دو مرحله ای است. مرحله اول شامل تحویل آنلاین درخواست و مرحله دوم نیز انتخاب ویزای مناسب است.
این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری شیلی را داشته باشند. توجه داشته باشید که با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. مدت زمان اقامت در شیلی با دریافت ویزای توریستی این کشور ۱۵ روز می باشد و  پس از اتمام تاریخ اعتبار آن،  قابل تمدید نمی باشد.

مدت زمان صدور

مدت زمان صدور ویزا شیلی حدودا ۲۰ روز می باشد که توصیه می کنیم، از دو ماه قبل از تاریخ سفر خود به این کشور جهت اخذ ویزا شیلی اقدام کنید.این نکته نیز قابل اهمیت می باشد، که تمامی فایل ها و مدارک مورد نیاز باید با نام متقاضی در سایت ذخیره شود، در غیر این صورت مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز

همانطوری که قبلا هم گفتیم  تمامی مراحل درخواست ویزای توریستی شیلی به صورت آنلاین است. به همین دلیل آپلود اسکن مدارک زیر برای متقاضیان الزامی است:
۱. پاسپورت دارای مهر و امضا (با اعتبار ۶ ماه فراتر از اعتبار ویزا و حداقل ۱ صفحه خالی برای جای مهر ویزا)
۲.  رزرو هتل
۳.  بلیط هواپیمای رفت و برگشت
۴. دو قطعه عکس پاسپورتی
۵.فرم درخواست تکمیل شده
۶. گواهی اثبات تمکن
۷. گواهی سلامت
۸. گواهی عدم سوء پیشینه
۹. گواهی اشتغال به کار که برای کارمندان و کارگران شامل نامه ای مبنی بر سمت، مدت زمان مرخصی، مقدار حقوق دریافتی باشد، به همراه فیش حقوقی. صاحبان مشاغل نیز باید مدارک ثبت شرکت، کارت بازرگانی و یا روزنامه رسمی شرکت را ارائه دهند.
۱۰. گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
۱۱. بیمه مسافرتی