پاراگوئه

جمهوری پاراگوئه، کشوری در آمریکای جنوبی با مکان ها و مناظر گردشگری بسیار زیبا هر ساله گرشگران بسیاری را به این سو میکشاند. صنعت تولید برق در این کشور بسیار پیشرفته است. به طوری که وجود رودخانه پارانا و سد احداث شده بر روی آن، بزرگترین نیروگاه های برق  جهان را در این منطقه تشکیل داده است.
از محصولات مهم پاراگوئه که زبانزد خاص و عام می باشد، تولید انبوه گوشت، سویا و نیشکر در اینکشور است.  به طوری که هرساله مقادیر زیادی از آن را به عنوان محصولات صادراتی، به سایر کشورها صادر می‌کند. شهر آسونسیون به عنوان پایتخت پاراگوئه جذابیت فراوانی برای توریست ها دارد.
اگر قصد سفر به این کشور آمریکای جنوبی را دارید میتوانید قبل از ورود به آن لیست بلند بالایی از جاذبه های گردشگری تهیه کنید و به هر یک سری بزنید. برای مثال یک کشتی مسافربری چوبی و زیبا در شهر آسونسیون وجود دارد که به Crucero Del Paraguay معروف است. گردشگران با سوار شدن بر این کشتی می‌توانند از آسونسیون به شهرهای دیگری مانند چاکو و پانتانول یا سایر شهرها و مکان های دیدنی سفر کنند همچنین میتوانید از موزه دل بارو (Museo del Barro) دیدن کنید که گویای تاریخ و تمدن کلمبیایی این کشور است. بناهای تاریخی با عظمت در پایتخت این کشور برای شما جلال و شکوه گذشته های دور را تداعی میکند
اما پیش از آنکه بار سفر ببندید ابتدا باید  ویزای توریستی پاراگوئه را دریافت کنید. ما در این نوشتار نحوه اخذ این ویزا را برایتان بازگو خواهیم کرد.

ویزای توریستی پاراگوئه:

ایرانیانی که قصد سفر و دیدن از پاراگوئه را دارند، باید توجه داشته باشند که متاسفانه این کشور در ایران سفارت خانه ندارد و متقاضیان دریافت ویزا پاراگوئه، باید به یکی از کشورهای اطراف از جمله قطر و لبنان که دارای سفارت خانه پاراگوئه می باشند، مراجعه کنند.
ویزای توریستی پاراگوئه برای افرادی صادر می شود، که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری را داشته باشند و با دریافت این نوع ویزا اجازه کار  یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. ویزا توریستی دو نوع سینگل و مولتی دارد که هر کدام  اعتبار مخصوص به خود را دارند. گردشگران با دریافت این ویزا مجاز هستند حداکثر به مدت ۳ ماه (۹۰ روز) در این کشور اقامت داشته باشند اما پس از مدت زمان ذکر شده باید به کشور خود بازگردند تنها در شرایط خاصی می توان این ویزا را برای ۹۰ روز دیگر تمدید نمود.

به صورت کلی هر متقاضی برای  اخذ ویزای توریستی این کشور باید سه مرحله زیر را انجام دهد:

۱. مدارک مورد نیاز را به سفارت یا کنسولگری یا نمایندگی پاراگوئه در کشور محل اقامت خود ارائه دهد.
۲.  در سفارت یا کنسولگری یا نمایندگی پاراگوئه در کشور محل اقامت حضور یابد
۳. هزینه ویزا را پرداخت کند

مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزای توریستی پاراگوئه بین ۲ الی ۳ روز کاری می باشد. اما در برخی موارد  این مدت زمان به یک ماه نیز افزایش می یابد.

مدارک مورد نیاز

مدارکی که در راستای اخذ ویزای توریستی پاراگوئه مورد نیاز است عبارت اند از:

۱. ارائه اصل گذرنامه با اعتبار حداقل ۱ ساله
۲. ارائه کپی صفحات اول، دوم و آخر گذرنامه درخواست دهنده
۳.تکمیل دو فرم اصلی تقاضای ویزا به شکل الکترونیکی و امضای آن توسط فرد متقاضی
۴. تعداد ۳ قطعه عکس در سایز ۴*۶ با مشخصات پس زمینه سفید و جدید
۵. ارائه توضیحاتی در خصوص انگیزه و هدف از دریافت ویزای توریستی پاراگوئه و سفر به این کشور
۶. رزرو هتل
۷.  بلیت رفت و برگشت هواپیما
۸. ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)؛ این دعوتنامه مختص افرادی است که با هدف شرکت در کنفرانس، روادید ورزشی،‌ هنری و… قصد دارند به پاراگوئه سفر کنند.
۹.  تمکن مالی و پرینت حساب  ۳ ماه گذشته حساب بانکی