آلبانی

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به بازدید از قلعه ها و مکان های باستان شناسی هستند بددن شک سفر به آلبانی برایتان خاطره انگیز خواهد بود. آلبانی، یکی از کوچکترین کشورهای منطقه بالکان و از لحاظ جغرافیایی یکی ازمهم ترین و کلیدی ترین کشورها می باشد،  زیرا کوتاه ترین بندرگاه از مدیترانه به بالکان و قاره آسیا در این کشور واقع است.
کشور آلبانی دارای تمدن و فرهنگ دیرینه می باشد، دلیل آن هم شواهد و مدارک متعددی است که از دوران نوسنگی، آلات و ابزار سنگی که متعلق صد هزار سال هستند پیدا شده است. از همین رو شواهد استقرار فرهنگی مهمی از دوره جدید عصر حجر و دوره سوم عصر حجر که حدود ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است، دلالت می‌کند.
پیش از سفر به آلبانی همانند سایر کشورها باید جهت اخذ ویزا این کشور اقدام شود.  بهترین زمان برای درخواست ویزا آلبانی ۱ الی ۲  ماه قبل از تاریخ سفر است. پس از اخذ ویزا، دولت آلبانی به شما اجازه میدهد در یک بازه ی زمانی مشخص و تعداد روزهای مجاز در این کشور اقامت داشته باشید.

شرایط ویزای آلبانی

۱. متاسفانه کشور آلبانی در ایران سفارت ندارد و نزدیکترین سفارت آلبانی در ایران در شهر استانبول قرار دارد .
۲. برای دریافت ویزا آلبانی شما باید از این کشور دعوتنامه داشته باشید .
۳. برای متقاضیان بالای ۱۲ سال انگشت نگاری لازم است.
۴. مسافرینی که در ۲۴ ماه اخیر ویزای شینگن دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزای شینگن صادره از سفارت یونان).

مدارک مورد نیاز :

۱. اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
۲. تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی صدور ویزا
۳. ترجمه اسناد ملکی
۴. گردش مالی شش ماهه حساب بانکی
۵. گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع کار،عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر
۶. دعوت نامه از طرف دعوت کننده در کشور محل سفر با اطلاعات کامل دعوت کننده و متقاضی، دلیل سفر،آدرس و تلفن،مدت اقامت و موارد مرتبط به همراه کپی مدارک شناسایی دعوت کننده اعم از کارت اقامت، پاسپورت، رسید مالیات
۷. بیمه نامه مسافرتی
۸. کپی ساده از ویزا شنگن و یا ویزاهای پیشین
۹. دو قطعه عکس ۶ در ۴ جدید با زمینه رنگی سفید که مربوط که کمتر از یک سال پیش باشد
۱۰. کپی شناسنامه و کارت ملی

 

اگر قصد اخذ ویزا آلبانی را دارید دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL همراهتان بوده و به شما در سریعترین زمان ممکن جهت اخذ ویزا کمک خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید .