اتریش

سفر به کشوری در قلب اروپا با پایتخت رویایی ای به نام وین. کشوری که جزء چند مقصد برتر گردشگری در دنیا می باشد. در کشور اتریش میزان بارندگی است فراوان و آب و هوایی معتدل دارد. مجموع این عوامل جغرافیایی و محیطی، اتریش را کشوری بسیار زیبا با آب و هوایی بسیار پاک و مطبوع ساخته است. افزون بر طبیعت، عامل انسانی نیز در این کشور به نحو احسن عمل کرده است. تاریخ و تمدن، فرهنگ و هنر، ععلم و فناوری، صنعت و تجدد، همه و همه در این کشور به بهترین شکل و در هماهنگی کامل با یکدیگر رشد و توسعه یافته اند و این کشور را در تقریبا تمامی زمینه ها به یکی از برترین کشورهای دنیا مبدل ساخته اند.
حدودا سه چهارم مردم اتریش مسیحی بوده و زبان رسمی این کشور، آلمانی است. اگرچه اقلیت‌هایی در اتریش وجود دارند که به زبان‌های مجارستانی، کرواتی، ترکی و برخی زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند اما آلمانی،  زبان اکثر قریب به اتفاق مردم این کشور است. همچنین اتریش یکی از کشورهای پیشرو در زمینه هنر و فرهنگ در جهان محسوب می‌شود و در حوزه‌هایی نظیر موسیقی، تئاتر، ادبیات، معماری و پزشکی دستاوردهای مهمی را داشته است.
اگر قصد سفر به این کشور منحصر به فرد را دارید نیاز به اخذ ویزای شنگین خواهید داشت.

 

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی شینگن با هدف گردشگری  به شخص دارنده این ویزا اجازه می‌دهد تا حداکثر به مدت ۳ ماه در کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشد.
این ویزا دارای دو نوع  سینگل و مولتی بوده که نوع سینگل تنها اجازه یک بار ورود به حوزه شینگن را به شخص دارنده ویزا می‌دهد اما نوع مولتی محدودیتی در دفعات ورود و خروج ندارد.
علاوه بر این، مدت اقامت نیز بر اساس این ویزا برای شهروندان ایرانی معمولا ۷ الی ۱۴ روز است که با توجه به برنامه سفر شخص متقاضی تغییر می‌کند. البته آن دسته از افرادی که قبلا به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کرده‌اند شانس گرفتن ویزا با مدت زمان اعتبار و اقامت بیشتر یا ویزا توریستی مولتی شینگن را نیز خواهند داشت. 

شرایط اخذ ویزای توریستی اتریش

مهم‌ترین مواردی که در ارتباط با درخواست ویزای توریستی شینگن برای ایرانی‌ها بررسی می‌شود عبارت اند از:

۱. مدارک شخص متقاضی
۲. شرایط سنی شخص متقاضی
۳. سابقه سفر شخص متقاضی
مدارک مورد نیاز :
۱. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
۲. پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
۳. شناسنامه
۴. دو قطعه عکس رنگی بیومتریک
۵. مدارک شغلی
۶. نامه تمکن مالی
۷. پرینت گردش حساب بانکی
۸. بلیط رفت و برگشت هواپیما
۹. مدارک مربوط به رزرو هتل
۱۰. بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰هزار یورو
۱۱. سند ملکی در صورت وجود
۱۲. مدارک ازدواج در صورت وجود

Travel History(تاریخچه سفر)

سابقه سفر شخص متقاضی ویزای توریستی اتریش برای صدور ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که قبلا به حوزه شینگن یا کشورهایی مانند آمریکا و کانادا سفر کرده باشید شانس شما برای گرفتن ویزای شینگن اتریش افزایش پیدا خواهد کرد. سفر به کشورهای دیگر نیز در بررسی پرونده شما بی‌تاثیر نخواهد بود اما در نهایت داشتن سابقه سفر به کشورهایی که روند سخت‌گیرانه‌تری برای صدور ویزا دارند ارزش بسیار زیادی خواهد داشت.