انگلستان

سفر به انگلیس، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا که بعد از جدا شدن از اتحادیه‌ی اروپا باعث شد بیش از پیش نرخ سفر به این کشور محبوب ارزان شود.
در سفر به انگلیس شما میتوانید در گوشه و کنار آن، علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، هزاران جاذبه‌ی طبیعی هم ببینید. لندن یکی از زیباترین و پربازدیدترین شهرهای دنیا به عنوان پایتخت این شور هر ساله گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به این نقطه می کشاند و جذب تاریخ، فرهنگ و جاذبه‌های بی‌نظیر خود می‌کند. شهرهای کوچک انگلستان نظیر باث و آکسفورد، هم جمعیت کمتری دارند و هم از نظر جاذبه‌های گردشگری تاریخی و فرهنگی، در دنیا بی‌نظیر هستند.
با اینکه انگلیس کشوری در شمال قاره اروپاست اما عضو منطقه شینگن نیست و اگر قصد سفر به این کشور اروپایی را دارید برای ورود به آن باید برای اخذ ویزا به طور جداگانه اقدام کنید. اما خوب است بدانید با اخذ ویزای انگلستان، می‌توانید به کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز بدون ویزا سفر کنید.

انواع ویزای انگلیس

دولت انگلیس بر اساس هدف متقاضیان از سفر به این کشور، انواع مختلفی از ویزای انگلیس را صادر میکند که عبارتند از:

۱. ویزای کار و تجاری (Work and Business Visas)
۲. ویزای تحصیلی (Student Visas)
۳. ویزای توریستی (Tourist Visas)
۴. ویزای خانوادگی (Family Visas)
۵. ویزای ترانزیت (Transit Visa)

در این نوشتار قصد داریم‌از ویزای توریستی انگلیس سخن بگوییم زیرا در خصوص ویزای تحصیلی بسیار مفصل در قسمت مهاجرتهای تحصیلی سخن گفته ایم .

ویزا توریستی انگلیس

همانطور که از نامش مشخص است این ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند با اهدافی مانند گردشگری، بازدید از اقوام، اهداف درمانی و … به این کشور سفر کنند و اقامت کوتاه مدتی در خاک انگلستان داشته باشند.
مسافرانی که قبلا ویزای انگلیس نداشته اند بهتر است که در ابتدا برای ویزای ۶ ماهه این کشور اقدام کنند. اما افرادی که طی ده سال اخیر ویزای ۶ ماهه این کشور را دریافت کرده اند بهتر است برای ویزای ۲ ساله و کسانی که پیشتر ویزای ۲ ساله انگلیس را دریافت کرده اند می توانند برای ویزای ۵ ساله در خواست دهند.
لازم به ذکر است ویزای توریستی انگلیس به صورت چند بار ورود صادر می شود یعنی متقاضی در طول مدت اقامت خود در کشور انگلستان می تواند تا زمانی که ویزایش معتبر است به این کشور ورود و خروج داشته باشند.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

نخستین گام برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای انگلیس است.در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه  انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و  می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس برای هر فرد بصورت جداگانه پر می‌شود.مراحل ویزای انگلیس به شرح زیر می باشد.

۱. ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری
۲.انتخاب نوع ویزا
۳. تکمیل فرم آنلاین ویزا
۴. گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات  یا ترکیه
۵. پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
۶. حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

مدت زمان  صدور ویزا

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان باید حداقل ۳ ماه زودتر از زمانی که می خواهید سفر کنید به سفارت درخواست دهید. پس از درخواست باید مدارک مورد نیاز را ارائه فرمایید.بررسی مدارک ۳ هفته کاری طول میکشد. اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلیس

رد شدن ویزای توریستی انگلیس به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد. رایج ترین دلیلی که باعث ریجکتی می‌شود، مربوط به منابع مالی، تمکن مالی و گردش حساب متقاضی است

دلایل دیگر عبارت اند از:

۱. ارائه مدارک اشتباه و غیر واقعی:
۲. اعلام اشتباه هدف از ویزای توریستی
۳. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان

مدارک مورد نیاز

به طور کلی مدارک لازم برای ویزای انگلیس به شرح زیر است. لازم به ذکر است که تمامی مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود اما نیازی به مهر وزارت داددگستری و وزارت امور خارجه ندارد.
۱. اصل گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماهه
۲. ارائه گذرنامه های قبلی به همراه یک نسخه کپی از تمامی آنها
۳. کپی فرم تکمیل شده درخواست آنلاین ویزای انگلیس به انضمام برگ تاییدیه وقت سفارت
۴. ۲ قطعه عکس
۵. شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
۶. سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی (در صورت سفر به همراه همسر)
۷. مدارک شغلی به همراه ترجمه رسمی آنها (مدارکی مانند گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه فعالیت، حکم بازنشستگی، کارت بازرگانی و … که اشتغال شما در ایران را نشان دهد)
۸.پرینت گردش حساب بانکی برای حداقل ۳ ماه گذشته به همراه ترجمه رسمی (در صورتیکه که مدیر و مالک کسب و کار هستید، باید گردش حساب کسب و کار را نیز ضمیمه کنید)
۹. نامه تمکن مالی صادر شده از طرف بانک
۱۰. سند ملکی به همراه ترجمه رسمی
۱۱. بلیط پرواز رفت و برگشت به انگلیس
۱۲. دعوتنامه معتبر از فرد ساکن انگلستان به همراه مدارک میزبان (شامل پاسپورت و مدارک هویتی، مدارک شغلی و پرینت حساب بانکی، سند ملکی و یا اجاره نامه محل اقامت، گواهی پرداخت مالیات و …)
۱۳.واچر هتل برای مدت اقامت در انگلیس (در صورت نداشتن دعوتنامه)

سخن آخر

شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما در دپارتمان اخذ ویزا VIS GLOBAL  ضمن اخذ مشاوره تمامی مراحل درخواست ویزای خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید و شانس خود برای دریافت این ویزا را به حداکثر برسانید.