ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا که به دلیل شباهت نقشه‌اش به چکمه، به کشور چکمه‌ای مشهور است.  این کشور یکی از هفت کشور صنعتی جهان شمرده می‌شود و به دلیل قدمت طولانی، فرهنگ غنی، تاریخ پر فراز و نشیب، مناظر شگرف طبیعی و آثار باقی‌مانده از دوران باستان هر سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است که می خواهند از جاذبه های بی نظیر آن دیدن کنند.
همانطور که میدانید ایتالیا نیز همچون بسیاری از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن است و پیش از آنکه مهیای سفر شوید باید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.
خوشبختانه کمترین آمار ریجکتی ویزا در بین ویزاهای شینگن، مربوط به  کشور ایتالیا است. اما شما باید برای اخذ ویزای این کشور، شرایطی را باید داشته باشید که ما در این مطلب به آنها میپردازیم.

ویزا توریستی ایتالیا

ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان برای ورود به خاک این کشور راهی این کشور می شوند. ویزای توریستی ایتالیا یکی از پر طرفدارترین ویزاها در بین کشور های اروپایی است و شامل افرادی میشود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در این کشور دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی ایتالیا به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.

عوامل موثر در صدور ویزا شینگن ایتالیا

۱. تاریخچه سفری مناسب: متقاضی ویزای توریستی ایتالیا، قبل از ارائه درخواست برای اخذ ویزا، حتما باید یک و یا چند سفر خارجی داشته باشد. منظور از سفر خارجی، سفر به کشور‌های اتحادیه اروپا نیست و شما می‌توانید با چند سفر به کشور های اطراف ایران، درخواست خود را برای ویزای ایتالیا توریستی به سفارت این کشور ارسال کنید.

۲. تمکن مالی مناسب: متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، برای درخواست ویزای این کشور حتما باید حداقل مانده حساب حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد که باید به یورو صادر شده باشد.

۳. گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه برای ویزای توریستی ایتالیا اهمیت دارد. در گردش حساب، به مبالغ ورودی و خروجی حساب توجه نمی‌شود و فقط تعداد تراکنشات مد نظر است. لطفا توجه داشته باشید که به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی به سفارت ایتالیا ارائه نکنید. چرا که تمامی مدارک مالی در سفارت این کشور استعلام می‌شود.

۴‌. دعوتنامه
در صورتی که برای ویزای توریستی ایتالیا، دعوت نامه معتبر ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. دعوت نامه باید از سوی بستگان درجه یک، دوست آشنا و یا یکی از اعضای خانواده شما باشد. در دعوت نامه ویزای ایتالیا، مشخصات دعوت کننده، دعوت شونده، محل اقامت ایشان و همچنین مدت زمان اقامت متقاضی باید ذکر شود همچنین دعوت نامه باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید برسد.

نکاتی درباره شینگن ایتالیا

در رابطه با دریافت ویزای شنگن از ایتالیا نکات عمومی وجود دارد که ما سعی کرده ایم تمام زوایا را به طور خلاصه بازگو کنیم‌ .

۱.همه افرادی که بیش از ۱۲ سال سن دارند، باید در تست انگشت نگاری شرکت کنند.
۲. از طریق ویزای توریستی کشور ایتالیا هر فرد تنها می تواند به مدت ۹۰ روز در این کشور  اقامت داشته باشد.
۳. پس از صدور ویزا، متقاضی حتما ورودش باید به کشور ایتالیا باشد اما پس از آن قادر خواهد بود برای سفر به سایر کشورها اقدام کند.
۴.در صورت رد درخواست صدور ویزا، فرد قادر خواهد بود نسبت به رد درخواست خود اعتراض رسمی به ثبت برساند تا مدارک او مجدد مورد بررسی قرار گیرد.
۵. ویزاهای توریستی از نوع ویزاهای تایپ C بوده و این ویزاها معمولا قابلیت تمدید شدن ندارند و به منظور ادامه ی حضور شخص در کشور ایتالیا میبایست پس از اتمام اعتبار ویزای خود خاک کشور ایتالیا را ترک کرده و مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند. 
۶. متقاضی می بایست حداقل ۳ ماه پیش از سفر اقدام به آماده کردن مدارک مورد نیاز کند سپس برای اخذ وقت سفارت درخواست دهد.
۷.توجه داشته باشید که به هیچ عنوان مدارک مورد نیاز به منظور اخذ روادید را به صورت الکترونیکی ارسال نکرده و تمامی مدارک را به صورت کاغذی آماده کنید و در زمان ارائه ی درخواست روادید، خودتان به متصدی سفارت تحویل دهید.
۸.کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.
۹.نحوه ی چیدمان مدارک از نکات بسیار مهم و مورد توجه است و که میبایست در مورد آن حتما با مشاوران VIS GLOBAM مشورت کنید.
۱۰. در صورتی که ویزای مولتی این کشور را در اختیار دارید میبایست بدانید که در هر سال صرفا به مدت شش ماه میتوانید در آن کشور حضور داشته باشید.

مدارک لازم مورد نیاز:

مدارک ویزای توریستی ایتالیا، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. برای ویزای ایتالیا توریستی، هیچ نیازی به تائید مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه نیست.

۱. اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۲. تمام گذرنامه های قبلی به همراه ویزاهای اخذ شده
۳. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 ۴. یک قطعه عکس
۵. ترجمه و اصل سند ملکی
 ۶.ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
۷. ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 ۸.پرینت برگه وقت سفارت
۹. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
۱۰. واچر هتل
۱۱. ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
۱۲. پرینت گردش حساب ۳ ماهه اخیر به لاتین

 

دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL این امکان را برای شما فراهم نموده است که بتوانید در ارتباط با اخذ ویزای توریستی ایتالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید . مهاجرت توریستی به کشور ایتالیا  یکی از پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرت به اروپا می باشد . افراد زیادی می خواهند که قوانین و راه های اخذ ویزای توریستی ایتالیا را بدانند که پس از آگاهی کامل از موضوع هزینه های ویزای توریستی ایتالیا و شرایط فرم دعوتنامه ایتالیا اقدام نمایند .