بلژیک

بلژیک Belgium ، کشوری در غرب اروپا که در همسایگی با کشورهای هلند، فرانسه، آلمان،  لوکزامبورگ است.  این کشور یکی از اولین کشورهای بنیانگذار و از اعضای اتحادیه اروپاست و مقر این اتحادیه در بروکسل، پایتخت کشور بلژیک است.
این کشور با آب هوای بارانی و جنگل های انبوه و به دلیل جاذبه های توریستی، سالانه میزبان گردشگران زیادی حتی از خود قاره اروپا است.
در واقع بلژیک با مساحتی بالغ بر ۳۰ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۱۱ میلیون نفر، کشور نسبتاً کوچکی در غرب قاره اروپا به شمار می آید. این کشور عضو پیمان شینگن و مقر اصلی اتحادیه اروپا می باشد، از این رو با اخذ ویزای توریستی بلژیک اجازه ورود و خروج به تمامی کشورهای حوزه شینگن را خواهید داشت.  اگر شما نیز  قصد سفر به این کشور سرسبز اروپایی را دارید باید پیش از سفر اقدامات لازم جهت اخذ  ویزا را انجام دهید.

ویزای توریستی بلژیک:

ویزاهای توریستی در زمره ویزاهای کوتاه مدت هستند که مدت اعتبار این نوع ویزا معمولا کمتر از ۳ ماه است. از آنجا که روند بررسی مدارک و صادر کردن ویزا توسط سفارت قدری طول میکشد شما  باید حداقل ۱ ماه قبل از تاریخ مسافرت، مدارک مورد نیاز را آماده کنید.
پس از اخذ ویزا بلژیک شما میتوانید بع دیگر کشورهای حوزه شنگن سفر کنید و  اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی جهت ورود و خروج از این کشورها بر سر راهتان نخواهد گذاشت. ویزا توریستی بلژیک انواع مختلفی دارد که عبارت اند از:

۱. گردشگری
۲. بازدید از افراد خانواده
۳. شرکت در همایش یا سمینار
۴. تجاری
۵. درمانی

بازدید از خانواده

اگر افراد خانواده شما مقیم کشور بلژیک هستند و قصد دیدار از آنها را دارید باید دعوتنامه داشته باشید. آنان با ارسال دعوتنامه برای شما می توانند مقدمات دریافت ویزای توریستی بلژیک و سفر شما به این کشور به منظور بازدید از افراد خانواده را فراهم نمایند.

 

مدارک مورد نیاز:

۱. تکمیل فرم درخواست ویزا و ضمیمه یک نسخه کپی
۲. ۲ قطعه عکس جدید۴*۶
۳. اصل  گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۴. گردش حساب ۳ ماه اخیر
۵. واچر هتل
۶. رزرو بلیط رفت و برگشت
۷. بیمه‌نامه مسافرتی معتبر حداقل ۳۰٫۰۰۰€ (یورو)
۸‌. مدارک شغلی
۹. سند ازدواج

سخن پایانی

همانطور که پیش از این گفتیم تقاضای بسیار زیاد گردشگران  برای سفر به این کشور زیبای اروپایی، کشور بلژیک را بر آن داشت که بخش قابل توجهی از افزایش درآمدش را  از صنعت توریسم تامین کند.  به همین خاطر با حذف قوانین دست و پا گیر و تسهیل روند اداری اعطای ویزای توریستی این شانس را به گردشگران میدهد که برای اخذ ویزا شنگن اقدام کنند.  شما عزیزان میتوانید با کارشناسان ما در دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL در ارتباط باشید و امور ویزایتان را در آسودگی خاطر به ما بسپارید.