جمهوری ایرلند

ایرلند جزیره ای در شمال غرب قاره­ ی اروپا می­باشد که با مرز باریکی به دو بخش ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. این کشور سومین جزیره بزرگ در کشور اروپا است که دارای آب و هوای معتدل است و در اکثر فصول سال مردم این کشور بارندگی را تجربه می­کنند. پایتخت کشور ایرلند شهر زیبای دوبلین می­باشد که یکی از بزرگترین شهرهای این کشور است.
در دنیا کشور ایرلند را به واسطه ادبیات غنی و نویسندگان مطرحی که به کل دنیا معرفی کرده می شناسند.نویسندگانی مانند جرج برنارد شاو، ساموئل بکت وسیموس هینی، جیمز جویس و ویلیام باتلر ییتس از جمله این افراد هستند که در موزه های ایرلند از آن ها حتما نامی خواهید شنید
از طرفی،  ایرلند برای مسافرت های جاده ای مقصد بی نظیری است و مردم بسیار خون گرمی دارد. جاده هایی پیچ در پیچ در کنار صخره ها و سواحل زیبا یا دره های زیبای آن، می تواند مسیر حرکت گردشگران و توریست ها در این جزیره باشد. کشور ایرلند پر از روستاهای زیبا و حیوانات اهلی مانند گوسفند است؛ قلعه های فراوانی دارد، غروب های صخره ای و ساحلی زیبا و تماشایی دارد؛ جنگل های این کشور، شهرهای زیبا و کافه های آن از دیگر جاذبه های این کشور است که می تواند هر گردشگری را برای سفر به آن ترغیب کند.
اگر قصد سفر به این نقطه از اروپا را دارید  باید به دنبال گرفتن ویزای ایرلند باشید.  ویزای توریستی ایرلند این امکان را می­دهد تا شما بتوانید به این کشور جزیره ای سفر کنید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایرلند ۹۰ روز است و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن بعلاوه کشور سوئیس میتوانند بدون اخذ ویزای توریستی ایرلند به این کشور سفر کنند. همراه ما باشید تا در این‌مطلب، اطلاعات مفیدی در خصوص ویزاهای ایرلند کسب کنید.‌

انواع ویزاهای ایرلند

ویزاهای کشور ایرلند به ۴ دسته کلی تقسیم بندی می شوند که عبارت اند از:

۱.  ویزای کوتاه مدت یا تایپ C
۲.  ویزای بلند مدت یا  تایپ D
۳.  ویزای ورود مجدد
۴.  ویزای ترانزیت

ویزای کوتاه مدت که به ویزای توریستی نیز شهرت دارد، برای کسانی که قصد اقامت کمتر از سه ماه در خاک ایرلند را دارند، تعلق می گیرد. و ویزای بلند مدت نیز، برای اقامت بیشتر از سه ماه و به منظور فعالیت هایی از قبیل تحصیل، کار، فعالیت به عنوان یک محقق، کارآموزی، الحاق به خانواده، انجام امور داوطلبانه و خیریه، رهبری مذهبی و دوره های آموزشی مورد استفاده قرار گرفته و صادر می گردد. هر یک از انواع ویزاهای کشور ایرلند ، مدارک و ملزومات خاص خود را دارد که ما در این مجال قصد داریم به ویزای کوتاه مدت یا همان ویزای توریستی ایرلند بپردازیم.

ویزای توریستی یا کوتاه مدت

از آنجایی که ایرلند جزو اتحادیه شینگن نیست،  شما برای اخذ ویزای توریستی ایرلند باید  به سفارت ایرلند مراجعه کنید.
همانطور که مطلع هستید سفارت این کشور برای یک مدت زمان چند ساله در ایران بسته شد و در کشورهای همسایه فعالیت داشت و متقاضیان می بایست در این کشورها برای اخذ ویزای توریستی درخواست می نمودند اما در حال حاضر از سال ۹۷ مجدد سفارت ایرلند در ایران باز شد و متقاضیان ایرانی از تهران می توانند برای درخواست ویزا اقدام کنند.
پروسه اخذ ویزای توریستی ایرلند ۳ ماه زمان میبرد و شما ابتدا باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. این ویزا به مدت کمتر از ۹۰ روز اعتبار دارد که در طول این مدت افراد می توانند علاوه بر اهداف تفریحی و توریستی در دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی نیز شرکت کنند اما اجازه کار و استفاده از خدمات عمومی مانند بیمارستان دولتی را ندارند.
ویزای توریستی ایرلند به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی قابل تمدید نیست لذا در صورت نیاز باید از این کشور خارج شده و متناسب با هدف خود دوباره اقدام کنید.
تمام افرادی که متقاضی اخذ این ویزا هستند می بایست یک وابستگی و پیوند شدیدی نسبت به کشور محل اقامت خود نشان دهند. این وابستگی که می تواند خانوادگی، اجتماعی  یا اقتصادی باشد باید به گونه ای به آفیسر صدور ویزای ایرلند ارائه شود که وی از بازگشت متقاضی به کشور خود پس از اتمام مدت اقامت اطمینان حاصل کند. در نظر داشته باشید که این ویزا ورود شما به کشور ایرلند را تضمین نمی کند و افسر مهاجرت در کنترل مرزی می تواند از ورود شما به این کشور جلوگیری نماید

مدارک مورد نیاز ویزا:

تمامی اسناد و مدارک ویزای ایرلند باید به زبان انگلیسی باشد و اگر اسناد به زبان دیگری است باید ترجمه رسمی همراه با اصل سند ارائه شود.

۱. اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
۲. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۳. کارت ملی و شناسنامه .
۴. ۲ قطعه عکس رنگی ۴*۶ با پس زمینه سفید بدون روتوش.
۵. ویزاهای شینگن پیشین
۶. ارائه  گردش ۶ ماه آخر سپرده بانک و تمکن مالی
۷. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی  (برای کارمندان و کارگران)
۸. پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی (برای صاحبان مشاغل)
۹. گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته)
۱۰. گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان)
۱۱. بیمه مسافرتی با سقف ۳۰.۰۰۰ یورو
۱۲. سند مالکیت (در صورت وجود)
۱۳. رزرو هتل
۱۴. بلیط هواپیما

چنانچه قصد اخذ ویزای توریستی ایرلند را دارید، بهتر است از همراهی یک مشاور مجرب در ادامه مسیر خود بهره بگیرید. مشاوران ما در دپارتمان اخذ ویزا VIS GLOBAL شما را تا صدور ویزا همراهی خواهد کرد.