دانمارک

دانمارک کشوری در شمال اروپا و  از جمله دیدنی ترین کشورهای دنیا می باشد.  چشم اندازهای طبیعی و معماری های قرون وسطا در کنار پیشرفت های امروزی توانسته است سالانه تعداد زیادی مسافر به این کشور جذب کند.

کشور دانمارک دارای شرایط آب و هوایی معتدلی نسبت به بقیه کشورهایی است که در منطقه اسکاندیناوی قرار دارند. این کشور مانند  ایران دارای ۴ فصل آب و هوایی است و  میزان بارش در تمام طول سال تقریبا یکسان است. اگر قصد سفر به این نقطه از اروپا را دارید خوشبختانه باید بگوییم سفر به این کشور در تمام فصول بسیار لذت بخش خواهد بود به خصوص اواخر فصل بهار و فصل تابستان. همچتین اگر علاقه مند به فصل سرد هستید زمستان های این کشور  حتما سفری دلچسب با مناظر دیدنی پوشیده شده از برف برایتان به ارمغان خواهد آورد. همانطور که میدانید دانمارک نیز عضو کشورهای شینگن می باشد و شما پیش از ورود به این کشور باید ویزا شینگن داشته باشید. همچنین اگر شما پیش ازاین  اجازه ورود به کشور های شینگن را گرفته اید و هنوز اعتبار دارد برای ورود به دانمارک نیازی به ویزا نخواهید داشت اما چنانچه بعد از پایان اعتبار ویزای توریستی دانمارک، در این کشور بمانید و برای بدست آوردن اقامت دائم دانمارک تلاش کنید، مجازاتی ۳ تا ۵ ساله برای شما در نظر گرفته می شود که بر اساس این مجازات، شما قادر نخواهید بود ویزای توریستی دانمارک را اخذ کنید.

انواع ویزای دانمارک

۱. ویزای شنگن نمایشگاهی
۲.  ویزای شنگن توریستی
۳. ویزای شنگن تجاری
۴. ویزای شنگن ماموریت کاری
 ۵.ویزای شنگن کنگره و سمینار
 ۶.ویزای شنگن مسابقات ورزشی

ویزای شینگن توریستی دانمارک

افراد زیادی هستند که با اهداف گوناگون به دانمارک سفر می‌کنند. . هدف شما برای سفر یا مهاجرت به دانمارک، تعیین کننده نوع ویزایتان است. برای مثال افراد بسیاری به دنبال زندگی در دانمارک هستند. بهترین نوع ویزای دانمارک، ویزای شینگن است. ویزای شینگن سه ماهه است. افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند ۹۰روز می‌توانند در خاک دانمارک بمانند. این نوع از ویزا کوتاه مدت‌ محسوب می‌شود. بر این اساس، پس از طی کردن مراحل و مدارک مربوط به این نوع ویزا، باید در وقت سفارت دانمارک جهت انگشت‌نگاری و مصاحبه در سفارت دانمارک حضور پیدا کنید.
در هنگام ارسال مدارک، جهت درخواست ویزای دانمارک، باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید و مدارک مربوط به آن را ارسال کنید. در صورتی که نوع ویزای شما نیازمند وقت سفارت باشد، در گزینه‌های آنلاین مربوط به درخواست ویزا، مشخص می‌شود. پس از آن در طی مراحل درخواست ویزا، زمان وقت سفارت دانمارک به شما اعلام خواهد شد.
جهت اخذ ویزا شینگن دانمارک شما باید درخواست ویزا را سه ماه قبل از تاریخ ورود به دانمارک ارائه دهید. این درخواست باید از کشور محل سکونت ارسال شود.
یکی از مواردی که شانس شما را جهت دریافت ویزای توریستی دانمارک بالا می برد، داشتن اقوام درجه یک در دانمارک است. شما می توانید با داشتن یک دعوت نامه از طرف آن ها به سادگی ویزای توریستی دانمارک را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید مدارک شما باید کامل به همراه کپی باشد. این مدارک لازم است که به زبان دانمارکی ترجمه شده باشد.
داشتن ویزای توریستی دانمارک، علاوه بر سفر به کشور زیبای دانمارک، مزایای دیگری نیز دارد. از جمله این مزایا می توان به سفر به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن اشاره کرد. همچنین در صورت داشتن ویزای توریستی دانمارک، پروسه دریافت ویزای توریستی سایر کشورها نیز تا حدی برای شخص آسان می شود و دلیل آن نیز اثبات ورود و خروج به موقع شخص به کشور مورد نظر می باشد.

اعتبار و مدت زمان صدور ویزا

ویزا شینگن دانمارک نهایتا ۹۰ روز طی یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه اعتبار دارد. پروسه رسیدگی به درخواست ویزا، ۱۰ تا ۱۲ روز به طول می انجامد. کسانی که از کشور غیر از کشور خود اقدام به ارائه درخواست کنند، ممکن است تا ۳۰ روز  پروسه کاریشان طول بکشد.

مدارک مورد نیاز ویزا:

مدارک ویزا شینگن دانمارک باید به زبان دانمارکی یا انگلیسی ترجمه رسمی شود . این مدارک عبارت اند از:

۱. اصل پاسپوت با حداقل ۶ ماه اعتبار
۲. شناسنامه
۳. ۲ قطعه عکس رنگی ۳٫۵ در ۴٫۵ با پس زمینه سفید.
۴. اصل و کپی ترجمه شده سند ملک
۵. نامه تمکن مالی از بانک و گردش ۳ ماه آخر سپرده بانکی.
۶. بیمه نامه تا سقف پوشش ۳۰۰۰۰ یورو
۷. ارائه دعوت نامه
۸.  واچر هتل
۹. بلیط رفت و برگشت هواپیما

برای اخذ ویزای دانمارک، می‌توانید از طریق دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL اقدام کنید.شما میتوانید از طریق مجموعه ما جهت شرکت در نمایشگاهها و کنفرانس های دانمارک تاییدیه رسمی دانمارک را گرفته و با خیالی آسوده جهت انگشت نگاری به سفارت بروید.