سوئد

سفر به شمالی ترین کشور اروپا یکی از زیباترین مکان ها برای توریست ها می باشد.  سوئد با دارا بودن تاریخی غنی و مناظری متنوع  کشور محبوب شما خواهد بود زیرا آب و هوای بسیار تمیز و مجمع الجزایر گسترده در امتداد سواحل آن از جاذبه های این کشور  می باشد.
سوئد به عنوان یکی از کشورهای شاخص منطقه اسکاندیناوی و چهارمین کشور از لحاظ مساحت در اروپا، دارای جمعیت تقریبی ۱۰ میلیون نفری است و از نظر اقتصادی، فناوری، فرهنگی، آموزشی و رفاه اجتماعی به عنوان کشوری موفق و متمایز در سراسر دنیا شناخته می‌شود.
کشور خاص و دوست‌داشتنی شمال اروپا، که در همسایگی فنلاند و نروژ قرار دارد، بهشت مسافرانی است که از سراسر دنیا برای مشاهده قصرهای باشکوه، شهرهای باستانی و تجربه بی‌نظیر مناظر قطب شمال و هتل مشهور یخی و صدها جاذبه شهری، گردشگری و خوراکی به این کشور سفر می‌کنند
یکی از ویژگی های جالب سوئد ، ۶ ماه شب و ۶ ماه صبح بودن آن است. البته در مناطق جنوبی تر این کشور، چهار فصل سال را می توان دید.
یکی از مهمترین اصولی که در فرهنگ مردم سوئد به چشم میخورد و  به آن پایند هستند نوشیدن قهوه است، به طوری که برای آن یک وعده ی جداگانه به نام Fika دارند. Fika معمولا با شیرینی های تازه خانگی مثل نان دارچینی که مخصوص سوئدی هاست همراه می شود. این سنت فراتر از نوشیدن قهوه است و معمولا به گپ و گفتگوی دوستانه و دور هم نشینی ها اطلاق می شود.
اگر شما نیز علاقه مند هستید که همراه با مردم این کشور، روزمرگی های آنان را نیز تجربه کنید بهتر است تا دیر نشده مقدمات سفر خود را به سوئد فراهم کنید شما برای ورود  با اهداف گردشگری نیازمند اخذ ویزای توریستی هستید و از این  طریق  می توانید برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشید اما در این بازه اجازه کار یا تحصیل ندارید.
در ادامه مطلب با جنبه های مختلف اخذ ویزای توریستی سوئد، مراحل اخذ ویزا و نکات مهم و اساسی در این خصوص آشنا خواهیم شد.
ویزای توریستی سوئد در کنار ویزای تحصیلی این کشور یکی از متداول‌ترین انواع ویزای شینگن است که توسط سفارت این کشور برای افراد واجد شرایط صادر میشود. بالطبع فرد میبایست پیش از اتمام اعتبار ویزای توریستی سوئد خود،  از خاک کشورهای حوزه شینگن خارج شده و در صورت تمایل، دوباره از کشور مبدا برای دریافت جدید اقدام کند.

انواع ویزاهای شینگن سوئد

موضوع مهمی که بر روی برچسب ویزای توریستی سوئد جلب توجه می‌کند این موضوع است که فرد متقاضی سفر به این کشور برای چند بار مجاز به ورود و خروج از کشورهای حوزه شینگن از جمله سوئد در مدت زمان اعتبار ویزای خود است؟

عموما ویزای توریستی سوئد به دو صورت صادر میگردد:

۱. ویزا سینگل یا یکبار ورود
۲‌ ویزا مولتی یا چند بار ورود

در مواردی که متقاضی دعوت نامه طرف خانواده درجه یک ندارد اما سابقه سفر خوبی داشته و در گذشته چندین بار به کشور سوئد سفر داشته است، احتمال صدور ویزای توریستی سوئد از نوع مولتی و یا همان چندبار ورود نیز وجود خواهد داشت.

دعوتنامه معتبر برای اخذ ویزا :

بنابر قوانین کشور سوئد، متقاضیان ایرانی سفر تفریحی به کشور سوئد مستلزم داشتن دعوت‌نامه از دوستان  یا اقوام خود در این کشور هستند. از این رو فرد مورد نظر باید فرم دعوتنامه ویزای شینگن را پر نموده و به همراه کپی مدارکی نظیر پاسپورت، کارت ملی و یا مدارک معادل برای احراز هویت متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئد ارسال کند. البته فرد دعوت‌کننده در سوئد می‌تواند برای این منظور گواهی شخصی (personbevis) با عنوان Invitation خود را از سازمان  Swedish Tax Agency سوئد درخواست دهد.

ویزای توریستی سوئد

همانطور که میدانید کشور سوئد عضو اتحادیه شینگن می باشد و برای ورود به این کشور باید ویزا شینگن داشته باشید.
ویزای توریستی سوئد دارای پروسه ای است که برای اخذ آن  مرحله اول  آن است که با  مشاوران متخصص ما در دپارتمان VIS GLOBAL مشورت کنید. در این مشاوره اولیه شرایط شما  مدنظر قرار داده شده و از نظر شغلی، خانوادگی، تمکن و گردش مالی حساب، تاریخچه سفر(travel history)  مشاوره های لازم جهت صدور ویزا در اختیارتان گذاشته خواهد شد.
همچنین اگر  قبلا ریجکت شده اید، باید پرونده تان با دقت بیشتری بررسی گردد تا از ریجکتی مجدد  جلوگیری شود. در مواردی با بررسی ریجکتی و دلایل ریجکتی، ممکن است نیاز باشد تا از کشور دیگری از کشورهای حوزه شینگن، ورود داشته باشید.
و اما برای دریافت ویزای توریستی سوئد باید چه کارهایی انجام داد. اولین مرحله، رزرو وقت سفارت است. خوشبختانه کشور سوئد در تهران سفارت دارد و شما میتوانید با پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت الکترونیکی آن را برای سفارت ارسال کنید. 
در بسیاری از موارد برای اخذ ویزا نیاز به یک دعوتنامه معتبر دارید که این دعوتنامه را افرادی با موقعیت های اجتماعی بسیار بالا و با شرایط خاص می توانند صادر کنند به عنوان مثال آنان باید از پشتوانه مالی خوبی برخوردار باشند زیرا ارسال دعوتنامه تاثیر بسزایی در روند پرونده خواهد داشت.

ویزای توریستی سوئد از نوع کوتاه مدت بوده و به طور معمول برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه اعتبار دارد حتی با داشتن ویزاهای ۵ ساله مالتیپل نمی تواند در ۶ ماه بیش از ۹۰ روز در کشور سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز ویزا:

لازم به ذکر است که پس از ارسال آنلاین مدارک مورد نیاز ویزا و حضور در سفارت سوئد، متقاضیان ملزم به گذراندن پروسه هویتی بیومتریک و انگشت‌نگاری در محل سفارت هستند و در انتها پس از اتمام این مراحل، رسیدی مبنی بر انجام انگشت نگاری در سفارت به فرد متقاضی داده خواهد شد. مدارک ویزا عبارت اند از:

۱. گذرنامه معتبر با حداقل ۷ ماه اعتبار
۲. گواهی تمکن مالی و پرینت حساب بانکی سه ماهه اخیر به همراه مهر بانک
۳. بیمه مسافرتی معتبر با پوشش ۳۰،۰۰۰ یورو
۴. سه قطعه عکس تمام رخ رنگی بدون عینک
۵. نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار
۶. اصل و کپی شناسنامه به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
۷. دعوت‌نامه معتبر از دوست  یا اقوام مقیم سوئد
۸. فرم درخواست تکمیل و امضا شده ویزا
۹. ترجمه اسناد ملکی
۱۰. رسید submit آنلاین مدارک ویزای توریستی سوئد
۱۱. واچر هتل
۱۲. رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما

سخن پایانی

شما می‌توانید ز طریق مشاوره رایگان کارشناسان مجرب دپارتمانVIS GLOBAL با اطمینان بیشتری نسبت به تکمیل نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ویزای توریستی سوئد و مراحل بعدی آن اقدام کنید. در واقع از آنجا که ویزای توریستی سوئد و به طور کلی ویزاهای توریستی مورد توجه بسیاری از مردم بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد مسافرت از این طریق را چه به منظور تفریح و چه کار و چه دیدار و ملاقات بستگان و دوستان و آشنایان دارند. دپارتمان VIS GLOBAL  با سوابق عالی در امر اخذ ویزا آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزای توریستی سوئد و در مجموع اخذ ویزای توریستی کلیه کشورها می باشد. جهت استفاده از این خدمات می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.