فرانسه

Bienvenue en France
اکثر کسانی که به فرانسه سفر کرده‌اند، دلیل سفرشان را خوردن غذاهای خوشمزه فرانسوی مثل کورْک مادام (croque-madame) و کانفیت اردک یا لذت بردن از نوشیدن قهوه در کافه های  پاریس یا همان شهر عشاق بیان کرده اند. فرانسه را به کلیساهای تاریخی اش نیز میشناسند،  شما بدون دیدن کلیسای نوتر دام (Notre Dame) و ساکِر کِر (Sacre Coeur)، احتمالا احساس می‌کنید همه‌ی جاهای دیدنی این کشور را ندیده‌اید.
اگر شروع به شمردن جاهای دیدنی و تاریخی فرانسه کنید، وقتی به آخر لیست برسید، احتمالا اولین جای دیدنی را که به ذهنتان آمده بود را به یاد نمی‌آورید چراکه لیست جاهای دیدنی این کشور خیلی بلند بالاست. برج ایفل، طاق پیروزی، باغ ورسای و دیزنی‌لند پاریس تنها چند مورد در این لیست است.
علاوه بر آنچه در بالا گفته شد، بازدید از لوور، پربازدیدترین موزه جهان، دلیل خوبی برای سفر به فرانسه است. موزه رودان و کارناواله، دیگر موزه‌هایی هستند که سالانه گردشگران زیادی را به فرانسه می‌کشانند.
اگر شما نیز علاقه مند به بازدید از این کشور اروپایی هستید باید ویزای توریستی فرانسه را به همراه داشته باشید که در حال حاضر در قالب ویزای شینگن یا به عبارت درست تر، ویزای شنگن فرانسه ارائه می شود.

 

انواع ویزا فرانسه:

در حالت کلی ویزای شنگن فرانسه به دو نوع تقسیم میشود که هر یک دارای زیرمجموعه هایی هستند در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به این مسئله بپردازیم.

الف) کوتاه‌مدت

– توریستی
– کاری
– تجاری
– بازدید از خانواده
– شرکت در دوره های آموزشی
– کارآموزی
– کنفرانس
– جلسات سازمانی و شرکتی

 

ب) بلندمدت

– اقامت برای اهداف گردشگری و یا دلایل موجه شخصی برای مدت زمانی طولانی‌تر
– برخورداری از یک کسب و کار و شغل حرفه‌ای در فرانسه
– ادامه تحصیل در این کشور
– ملحق شدن به اعضای خانواده واجدشرایط

 

مدت زمان ویزا توریستی فرانسه

مدت زمانی که شما مجاز هستید در کشور فرانسه اقامت داشته باشید با توجه به نوع ویزا متغیر می باشد . شرایط اقامت به شرح ذیل می باشد:

ویزای یکبار ورود: با این ویزا فقط امکان یک بار ورود به حوزه ی شنگن وجود دارد. در واقع با داشتن این ویزا که ویزای سینگل(single) فرانسه نامیده می شود، بعد از ورود به حوزه کشورهای منطقه شنگن از طریق فرانسه، شما می توانید کل این کشورها را بگردید ولی باید در مدت تعیین شده از طریق یکی از این کشورها از حوزه  شنگن خارج شوید.

۲. ویزای مولتی: این نوع ویزا برای افرادی که در ۴ سال اخیر از یکی از کشورهای حوزه شنگن ویزا داشته باشند، صادر می شود. مدت این ویزا بین ۳ ماه تا یک سال متغیر است و میزان اقامت شما هم می تواند بین ۳۰  تا ۹۰ روز تعیین شود. شما با داشتن ویزای مولتی فرانسه می توانید در مدت زمان ویزای خود به دفعات از هر یک از کشورهای منطقه شنگن وارد این منطقه شوید و از آن خارج شوید.

 

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

متقاضیانی که با هدف تفریح به این کشور سفر میکنند شامل ویزا توریستی میشوند. این افراد مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستانی هستند.

ویزای بازدید خانواده (Family)

این نوع از ویزای فرانسه به عنوان ویزای شینگن طولانی مدت برای متقاضیان خارجی صادر می‌شود که قصد بازدید اعضای خانواده، همسر و یا فرزند خود را برای بیش از سه ماه تا یکسال دارند. توجه داشته باشید تنها در صورتی که عضو خانواده شما دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی باشد و یا به صورت قانونی ساکن کشور فرانسه باشد، فرد متقاضی امکان دریافت ویزای فرانسه Family را خواهد داشت.

 ویزای ترانزیت یا عبور از فرانسه (Transit)

این نوع از ویزای فرانسه تنها مختص افرادی است که مقصد سفرشان جایی خارج از حوزه شینگن است. با اخذ این ویزا شما  حق خروج از محوطه فرودگاه فرانسه را نداشته و تنها مجاز به تعویض پرواز خود برای رسیدن به مقصد مورد نظر هستید.

ویزای بلندمدت (long-stay national visa)

ویزا بلند مدت مولتی این فرصت را به شما میدهد کخ برای هرگونه اقامت بیش از ۹۰ روز در خاک کشور فرانسه حضور داشته باشید. صرف نظر از برنامه سفری که دارید مدت زمان ویزای شینگن مولتی شما با مدت اعتبار ۳ ماه تا یکسال صادر می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز

 

۱) تکمیل فرم درخواست ویزا

۲) اصل گذرنامه امضاشده با حداقل هفت ماه اعتبار

۳) تمام گذرنامه های قبلی به همراه تمامی ویزاها و مهرهای ورود و خروج قبلی

۴) ترجمه ی مدارک شغلی و سابقه ی بیمه

۵) نامه ی تمکن مالی لاتین با موجودی حداقل ۶۰میلیون به ازای هر نفر ( از تاریخ صدور نامه ی تمکن بیش از ۷ روز نگذشته باشد)

۶) پرینت سه ماهه لاتین حساب بانکی با گردش مناسب که از تاریخ صدور آن بیش از ۷ روز نگذشته باشد.

۷) ترجمه ی شناسنامه

۸) ۲قطعه عکس رنگی ۳/۵*۴/۵

۹) بلیط رفت و برگشت

۱۰) رزرو هتل و یا دعوتنامه از دوست و اقوام یا شرکت

۱۱) بیمه نامه مسافرتی حداقل ۳۰هزار یورویی

۱۲) در صورتی که متقاضی زیر سن قانونی باشد و بدون والدین یا همراه با یکی از والدین قصد سفر داشته باشد ارائه رضایت نامه ی محضری الزامی است.

۱۳) ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش اموزان و دانشجویان الزامی است.