فنلاند

اگر دوستدار طبیعت و فعالیت های ورزشی هستید  سفر به فنلاند بدون شک  یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برایتان خواهد بود. در سفر به فنلاند می توانید از یک مزرعه گوزن شمالی در لاپلند دیدن کنید و روحتان را با دیدن کوهستان ها، دریاچه ها، آبشارها و چشم انداز های بی نهایت زیبای فنلاند جلا دهید.
این کشور، یکی از بهترین آسمان ها را برای تماشای شفق قطبی دارد. چه دوستدار طبیعت باشید چه تفریح و فعالیت های ورزشی، این کشور از هر حیث می تواند کاملا راضی نگهتان دارد.
در واقع فنلاند یکی از کشورهای بسیار خوب منطقه ی اسکاندیناوی ست و از لحاظ مساحت هشتمین کشور در اروپا است و از سدهٔ دوازدهم تا آغاز سدهٔ نوزدهم جزئی از سوئد بوده است. این کشور از شمال با نروژ از سمت شرق با روسیه و از غرب هم با سوئد نیز همسایه است.
اگر قصد دارید به فنلاند سفر کنید و عضو اتحادیه اروپا و شینگن نیستید باید پیش از سفر برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمائید.
همانطور که پیش از این گفته ایم ویزای شینگن یکی از انواع ویزا است که از طریق آن می توانید با هدف تفریح به راحتی در زمان مقرر شده  در کشورهای عضو اتحادیه شینگن رفت و آمد کنید.‌

انواع ویزا شینگن فنلاند

قبل از آنکه برای ویزا شینگن فنلاند درخواست دهید؛ نخست باید هدف خود را برای گرفتن ویزا مشخص کرده باشید. ویزای توریستی کشور فنلاند شامل ویزای A ،B ،C ،D می شود.

۱. ویزای  تایپ  A:

با صدور این نوع ویزا میتوانید پرواز خود را به یکی از کشورهای عضو شنگن تغییر دهید.

۲.  ویزا تایپ B:

با این ویزا میتوانید از فرودگاه خارج شده و به یکی از کشورهای خارج از پیمان شنگن سفر کنید.

۳. ویزای تایپ C:

با این ویزا میتوانید در مدت زمان مشخص در فنلاند اقامت داشته باشید  یا به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر نمائید.

۴: ویزای تایپ D:

که از انواع طولانی مدت ویزا به شمار می رود و اغلب تاجران از این نوع ویزا استفاده می کنند. این امکان را میدهد که در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشید.

مدت زمان ویزا توریستی فنلاند

وقت سفارت فنلاند در ایران، توسط  VFSGlobal انجام می‌شود. توجه وقت سفارت  مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به این دفتر مراجعه میکنید . حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری ویزای فنلاند، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزا حتما باید شخص متقاضی به همراه مدرک شناسنایی و رسید دریافتی به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز؛

۱. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۲.  برگه تعیین وقت سفارت
۳. اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۴.   گذرنامه های قبلی
۵.  اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
۶. اصل و ترجمه تمام اسناد ملکی
۷. ارائه تمکن مالی
۸. پرینت گردش حساب ۴ ماهه اخیر
۹. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
۱۰. واچر هتل
۱۱. ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
۱۲. بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورویی