لهستان

لهستان کشوری نسبتاً بزرگ که در اروپای مرکزی واقع شده است. شهرهای این کشور وسیع، تفاوت های چشمگیری نسبت به یکدیگر دارند که بازدید از هریک از این شهرها برای گردشگران قطعاً لذتی فراموش نشدنی به یادگار خواهد گذاشت.
ورشو پایتخت لهستان، بزرگترین شهر این کشور و دهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. از این رو، سالانه بیش از ۶ میلیون گردشگر از این شهر تاریخی بازدید میکنند. شما میتوانید در بازدید از این شهر جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی نظیر میدان سه پادشاه، کاخ سلطنتی، بنای تاریخی قیام ورشو دیدن کنید. 
همچنین از دیگر آثاری که نظر گردشگران را به خود جلب میکند  “اردوگاه کار اجباری آشویتس” است. این اردوگاه در سال ۱۹۷۹ توسط آلمان های نازی در پی تسخیر لهستان ساخته شد و در یونسکو به ثبت رسید.
اگر برای تعطیلات به این کشور سفر کردید حتما به یکی از زیباترین مناظر لهستان،  یعنی دریاچه ماسوریان سربزنید. در هر گوشه از این منطقه شما شاهد آبی دریاچه های بی نظیر و سبزه ها و درختان سبز رنگ  و زیبا خواهید بود.
توجه داشته باشید که لهستان دارای آب و هوایی معتدل است یعنی زمستان هایی نسبتا سرد و تابستان هایی گرم دارد. در زمستان هوای قطبی قاره ای بر کشور غالب شده و سرما و یخبندان را به دنبال دارد طوری که بارش سنگین برف اتفاق می افتد و بعضی مواقع دمای هوا به زیر صفر نیز می رسد. اواخر تابستان و در ماه های پاییزی، آب و هوای این کشور تحت تاثیر توده هوای گرم و نیمه گرمسیری قرار می گیرد و روزهای گرمی دارد.
اما پیش از آنکه بار سفر ببندید و رهسپار این سفر به یادماندنی شوید ابتدا باید ویزای لهستان را اخذ کنید. لهستان از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن است، از این رو با اخذ ویزای توریستی لهستان می توانید از تمام کشورهای حوزه شینگن بازدید کنید.

شرایط اخذ ویزای لهستان

ویزای توریستی لهستان از جمله ویزاهایی است که گردشگران و یا افرادی که بستگان درجه یک در لهستان دارند می توانند برای دریافت ویزای توریستی درخواست دهند.
  ویزاهای توریستی صرفا به منظور سفر کوتاه مدت جهت بازدید از کشور لهستان است.
اگر برای سفر به لهستان به صورت موقت و کوتاه مدت،  دوست یا خویشاوندی در این کشور ندارید  تا بتوانید دعوت نامه داشته باشید باید پیش از هر گونه اقدامی، هتلی را در کشور لهستان رزرو کنید.

و اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که داشتن دعوتنامه چه تاثیری در ویزای لهستان دارد ؟

یکی از مهم ترین مدارکی که برای ویزای لهستان باید به سفارت ارائه دهید  دعوت‌نامه است. در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید راحت تر می توانید ویزای این کشور را اخذ نمایید.
یکی از انواع دعوت‌نامه ها، دعوت‌نامه خویشاوندی است. در صورتی که دوست یا فامیلی در کشور لهستان داشته باشید؛ اگر شهروند این کشور باشد  یا اقامت داشته باشد می تواند برای شما دعوت‌نامه ارسال کند. دعوت‌نامه خویشاوندی بیشترین اعتبار را دارد و به راحتی ویزای شما صادر میشود. حتی در صورتی که در دعوت‌نامه خویشاوندی، منزل شخص فرستنده به عنوان محل اقامت شما عنوان شود دیگر نیازی به ارائه واچر هتل نخواهید داشت و سایر مدارک را می توانید ارائه دهید.

 انواع ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی کوتاه مدت است که گردشگران می توانند به مدت محدود برای سفر به کشور لهستان از آن استفاده کنند . بسیاری از مردم خواهان سفر به اروپا و شنگن هستند و کشور لهستان از کشورهای اروپایی و عضو شنگن می باشد که افراد خارج اتحادیه اروپا برای سفر به کشورهای اروپایی از جمله لهستان نیازمند دریافت ویزا می باشند.
به طور کلی روند اقدام ویزای توریستی لهستان بهتر است که بسیار محتاط و دقیق پیش رود و در جمع آوری و ارائه مدارک بسیار دقیق عمل شود زیرا تمامی مراحل دریافت ویزا به ارائه درست مدارک بستگی دارد . مشاوران متخصص ما در دپارتمان VIS GLOBALشما را در این امر کمک خواهند کرد.

انواع ویزای توریستی لهستان عبارتند از :

۱.گردشگری
۲.بازدید از افراد خانواده
۳.شرکت در همایش یا سمینار
۴.تجاری

●ویزا گردشگری

مراحل دریافت ویزای توریستی لهستان به شرح زیر است:

– تعیین وقت سفارت لهستان
– مراجعه به سفارت لهستان در زمان مقرر
– پیکاپ ویزا و پاسپورت

وقت سفارت لهستان مصاحبه دارد و مصاحبه آن می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزای این کشور باشد. در صورتی که هریک از شرایط اخذ ویزای لهستان را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان اقدام نکنید. می‌توان گفت سفارت لهستان یکی از سخت ترین سفارت ها برای اعطای ویزای شینگن به متقاضیان ایرانی است.

●شرکت در همایش یا سمینار

کشور لهستان سالانه میزبان همایش ها، سمینارها و کنفرانس های بین المللی فراوانی در زمینه های گوناگون خصوصاً در حوزه دانش و نوآوری مهندسی و علوم پزشکی است. شرکت در اینگونه مراسم جهت ارتقاء سطح علمی و تخصصی برای افراد بسیاری حائز اهمیت می باشد. برای انجام این امر می توانید با دریافت دعوتنامه از سازمان برگزار کننده و تهیه دیگر مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای دریافت ویزای توریستی لهستان اقدام نمایید.

 

● تجاری

کشور لهستان با بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی و دسترسی آسان به بازارهای بین المللی مقصدی منحصربه فرد برای تاجران می باشد به همین دلیل  هرساله افراد بسیاری برای ارزیابی شرایط جهت راه اندازی کسب و کار و بدست آوردن موقعیت های شغلی مناسب با اخذ ویزای توریستی لهستان به این کشور سفر میکنند.

 مدت زمان صدور ویزا

مدت زمان صدور ویزا  بیش تر از ۱۴ روز می باشد ولی در برخی موارد با توجه  به موقعیت و شرایط فرد و مدارک می تواند تا ۳۰ روز طول بکشد  . تمامی درخواست های ارسالی کمتر از ۱۴ روز قبل از تاریخ برنامه ریزی شده در صورت پر خطر بودن متقاضی برای کشور لهستان بررسی می شود  .

مدارک مورد نیاز ویزا:

مدارک ویزای لهستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. در بین مدارک ویزای لهستان، فقط شناسنامه و کارت ملی نیاز به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه دارند و سایر مدارک تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نمی‌خواهد.

۱. ارائه فرم‌ تکمیل شده درخواست ویزا به همراه کد دریافتی
۲.  دو قطعه عکس ۴.۵ * ۳.۵
۳. اصل  گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
۴. گذرنامه های پیشین
۵.  ارائه برگه وقت سفارت
۶. اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی (به همراه تائیدیه وزارت امورخارجه و دادگستری)
۷. اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
۸. تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه
۹. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
۱۰. واچر هتل
 ۱۱. ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

دلایل ریجکت ویزای لهستان

دلایل ریجکت ویزای لهستان، دقیقا مشابه دلایل ریجکت ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن است.

– سابقه کیفری در حال و یا گذشته
– عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به لهستان
– عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در لهستان
– ارائه گذرنامه های نامعتبر و یا غیرواقعی
– ارائه مدارک نامعتبر و یا غیرواقعی

سفارت لهستان در ایران

سفارت لهستان در ایران در آدرس تهران، بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، خیابان پیروز، پلاک ۲ واقع شده است. برای دریافت جواب ویزای لهستان و مصاحبه با افسران ویزای این کشور، باید در روزهای یکشنبه تا پنچشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در سفارت حضور داشته باشید.