لیتوانی

شما با سفر به کشور کوچک و البته دیدنی لیتوانی، یکی از کشورهای بی نظیر اروپایی را بازدید خواهید کرد که اقتصادی قوی و پایدار و البته طبیعتی بکر و بی نظیر دارد. شاید کمتر کسی را دیده باشید که برای سفر به کشورهای اروپایی لیتوانی را انتخاب کرده باشد، همین موضوع سبب شده تا این کشور زیباتر از گذشته بماند و در حقیقت کمتر توسط افراد غریبه کشف شود.
لیتوانی به دلیل نزدیک بودن به دایره قطب شمال یک کشور سرد به شمار می رود و در نتیجه، از بسیاری از کشورهای دنیا سردتر است. بنابراین، وجود مناظر کوهستانی در این کشور تعجب آور نیست. با این حال، این کشور همچنین دارای سواحل خاصی است که موجب جذب گردشگران زیادی به لیتوانی می شود و به طور کلی ترکیبی از کوهستان و سواحل چیزی است که گردشگران را به کشور لیتوانی جلب می کند.
طبیعت و پارک های ملی این کشور مکان های بسیار خوبی برای بازدید می باشند. پارک ملی Aukštaitija قدیمی ترین پارک ملی است که دارای ۱۲۶ دریاچه بزرگ است. در این پارک ملی، جنگل های باستانی بلوط، رودخانه های نفیس، دریاچه های عمیق و روستاهای قدیمی را خواهید یافت.
با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از شرایط سفر به این کشور و اخذ ویزا لیتوانی بدست بیاورید.

ویزا توریستی لیتوانی

همان طور که می دانید لیتوانی یکی از کشورهای حوزه شینگن است که با سفر به آن می توانید وارد اروپا شوید و از دیگر کشورهای این حوزه هم دیدن کنید.

به طور کلی برای سفر به لیتوانی  دو نوع ویزا میتوانید اقدام کنید.

۱. ویزای ملی
۲. ویزا فوری

اگر هدفتان از سفر به لیتوانی تنها گردش در همین یک کشور است میتوانید برای ویزای ملی اقدام کنید که با اخذ آن می توانید تنها به کشور لیتوانی سفر کنید.
اما اگر می خواهید علاوه بر سفر به لیتوانی از دیگر کشورهای اروپا هم دیدن کنید، بهتر است تا ویزای شینگن لیتوانی را اخذ کنید. با اخذ این ویزا می توانید به راحتی سفر خود را به کشورهای اروپایی آغاز کنید. در حقیقت با اخذ این ویزا شما مجوز ورود به بیست و شش کشور حوزه شینگن را خواهید داشت.
لازم به ذکر است که ویزا شینگن لیتوانی فقط به شما این امکان را می دهد که برای مدت کوتاهی به این کشور سفر کنید. اگر به مدت طولانی تری نیاز به بازدید از لیتوانی دارید، به ویزای ملی نیاز خواهید داشت.

مراحل درخواست ویزا

از آنجا که کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد، شما باید برای انگشت نگاری به کشور ترکیه مراجعه کنید. برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لیتوانی، می‌توانید با همکاران ما در دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL مشورت کرده و مراحل ویزای خود را به آنان بسپارید.  دفاتر VFSGlobal لیتوان در شهرهای استانبول، ازمیر، آنتالیا، ادرین، بدروم و ترابزون و دفتر اصلی سفارت در شهر آنکارا دایر است و شما می بایست جهت انگشت نگاری به این مراکز مراجعه کنید. 
برای درخواست وقت سفارت لیتوانی ، فرم درخواست ویزای این کشور را باید به صورت آنلاین تکمیل کنید. توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت می‌شود اما این پرداختی، باید از سوی افراد مقیم ترکیه که دارای کارت اقامت هستند، صورت پذیرد.

و اما سفارت لیتوانی برای متقاضیان ویزای این کشور یک سری شرایط تعیین کرده است که به شرح زیر می‌باشد:

۱. حتما باید در لیتوانی اقامت داشته باشید: در صورتی که می‌خواهید از طریق کشور لیتوانی وارد حوزه شینگن شوید، حتما باید در این کشور ۳ روز اقامت داشته باشید. ارائه واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت از لیتوانی نشان دهنده اقامت شما در این کشور خواهد بود.

۲. تمکن مالی: ایده آل ترین تمکن مالی ویزای لیتوانی برای هر نفر، حدودا مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. برگه تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست. در گردش حساب ویزای لیتوانی فقط تعداد تراکنشات حساب متقاضی مد نظر است. در صورتی که گردش حساب بالایی داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای لیتوانی خواهید داشت.

مدت زمان صدور ویزا

پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری ویزای لیتوانی، حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری طول خواهد کشید که جواب ویزا برای شما ارسال شود.

مدارک مورد نیار

مدارک مورد نیاز ویزای لیتوانی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک  حتما باید به تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برسند.
 
۱. ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۲. اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۳. دو قطعه عکس
۴.  برگه تعیین وقت سفارت
 ۵.رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 ۶.اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
۷. اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 ۸. اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورتی همراه همسر)
۹. ارائه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 ۱۰.رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 ۱۱.واچر هتل
 ۱۲. ارائه دعوت نامه ( در صورت وجود)

دلایل ریجکت ویزای لیتوانی

این دلایل به ترتیب زیر می‌باشند:

۱. عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
۲. عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
۳. عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به لیتوانی
۴.ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
۵. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر