مجارستان

یکی از بهترین مقاصد گردشگری اروپا که سفری به یادماندنی برایتان خواهد بود سفر به مجارستان است کشوری در اروپای مرکزی که با اتریش، اسلوونی، کرواسی، صربستان، رومانی و اوکراین هم مرز است.
رود بزرگ دانوب از میان شهر بوداپست مرکز و بزرگترین شهر مجارستان میگذرد از این رو، بوداپست را به مروارید دانوب نیز میشناسند.
اگر از آن دسته مسافرانی هستید که بسیار به خرید سوغاتی اهمیت میدهند در سفر به مجارستان از خرید سوغاتی هایی نظیر کارت پستال، مگنت های یخچال، سوسیس دودی، ادویه جات و ترشی جات: پاپریکا و زعفران مجارستانی و هِرِند: ظروف چینی دست ساز مجارستانی غافل نشوید .
اگر قصد سفر به این کشور اروپایی را دارید باید بگوییم که، مجارستان از سال ۲۰۰۲ به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. و هر شخصی که وارد مجارستان می شودباید جهت اخذ ویزا مجارستان قبل از ورود اقدام کرده باشد.
شاید تاکنون از کارگزاران اخذ ویزا بسیار شنیده اید که در قبال مبلغی نه چندان کم ویزا  ۱۰۰% تضمینی مجارستان را برایتان خواهند گرفت ما در دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL به شما این اطمینان را می دهیم که این قبیل وعده و وعیدها متاسفانه صرفا تبلیغی هستند ، چرا که صدور ویزا فقط منحصرا در دست سفارت کشور مجارستان است و با نظر آفیسر، درخواست ویزای شما صادر یا رد می گردد. بنابراین هیچ شخصی نمی تواند ویزای شما را تضمین نماید.

انواع ویزا کشور مجارستان :

ویزای مچارستان توجه به هدف متقاضی از سفر در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی و ویزای تحصیلی مجارستان، محبوب ترین انواع ویزای مجارستان در بین ایرانیان است.

۱. ویزا تجاری مجارستان
۲. ویزا شرکت در کنفرانس
۳.ویزا فرهنگی و ورزشی
۴. ویزا دیدار از اقوام و خانواده

ویزای توریستی مجارستان

برای دریافت ویزای توریستی مجارستان بهتر است با مشاوران متخصص در این حوزه مشورت کنیدچرا که ریجکت ویزا، سابقه شما را برای دریافت ویزاهای بعدی با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.
در روند دریافت ویزای توریستی مجارستان نکات مهمی وجود دارد که مایلیم در این مجال به آن بپردازیم تا مشکلات احتمالی که در مسیر اخذ ویزا برایتان پیش می آید به راحتی قابل حل باشند.
بررسی در خواست ویزا در سفارت مجارستان حداقل ۲۱ روز طول می کشد و در مواقعی ممکن است این زمان بیشتر شود و سفارت از شما مدارک بیشتری در خواست نماید .
اگر برای بار اول است که می خواهید به مجارستان بروید ویزای توریستی که درخواست می دهید نباید از ۳۰ روز بگذرد. در این نوع ویزا اجازه ورود برای ۳۰ روز را خواهید داشت. یعنی از تاریخ ورود شما به منطقه شینگن تنها ۳۰ روز اعتبار دارد. اعضای خانواده برای همین مدت زمان می توانند درخواست ویزا داشته باشند.
یکی از مهمترین مواردی که برای اخذ ویزا مجارستان باید توجه داشته باشید گردش حساب و تمکن مالی است.
همچنین لازم است بدانید که از سال ۱۳۹۷ رایج ترین علت رد شدن درخواست ویزای مجارستان، اقدام به صورت انفرادی می‌باشد به همین دلیل اگر قصد سفر به مجارستان دارید توصیه میکنیم در قالب تور گروهی اقدام کنید.
اعتراض به ریجکتی ویزای مجارستان
اگر شما با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشید، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده اید، می‌توانید ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست‌تان، دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی باید با نوشتن نامه ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض اعلام می‌شود.

مدت زمان صدور ویزا

پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان و ارائه مدارک و انگشت نگاری بعد از  ۱۴ روز کاری، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که شخص متقاضی، باید برای دریافت جواب ویزا حضورا مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امورخارجه برای مدارک ویزای مجارستان نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند.

۱. ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 ۲. اصل گذرنامه با جداقل ۷ ماه اعتبار
۳. گذرنامه های پیشین و سوابق ویزا
 ۴. دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
۵. گردش حساب و تمکن مالی
 ۶.رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 ۷.بیمه مسافرتی و واچر هتل
۸. ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (برای محصلان)
 ۹.اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 ۱۰.ارائه مدارک شغلی