نروژ

سفر به کشور کوهستانی نروژ در اروپا یکی از بهترین نقاطی است که میتوانید تعطیلات خود را در آنجا بگذرانید. این کشور، نسبت به مساحتش، کم‌جمعیت است و مهم‌ترین شهرهای آن، اسلو، برکن، تروندهایم و ترومسو هستند.
نروژ بسیار زیبا است. از خطوط ساحلی سنگی گرفته تا قله کوه‌های ناهموار، زیبایی بکری به این کشور داده است. آب و هوای نروژ به دلیل نزدیکی به قطب شمال بسیار سرد است. همین موضوع سبب شده تا در نواحی جنوبی این کشور تراکم جمعیت بیشتر باشد.
اگر می خواهید به نروژ سفر کنید باید لباس های گرم با خود ببرید تا دچار هیچ مشکلی نشوید. آب و هوای سرد نروژ سبب شده تا جمعیت کمی در آن ساکن شوند و همین موضوع موجب شده تا گردشگران با طبیعتی بکر و بی نظیر مواجه شوند. شما در هر گوشه از این کشور می توانید مناظر برفی فوق العاده ای را ببینید.
برای این که بتوانید به کشور نروژ سفر کنید باید نوع ویزای خود را مشخص کنید. اجازه نامه ورود به نروژ یا همان ویزا انواع مختلفی دارد و به راحتی می توانید با توجه به برنامه خود برای اخذ ویزا اقدام نمایید.
یکی از انواع ویزاهای نروژ که بیشترین متقاضی را دارد. ویزایی است که با هدف گردشگری، دیدار اقوام و یا بررسی کشور نروژ برای مهاجرت درخواست داده میشود. کشور نروژ در حوزه شینگن قرار دارد لذا برای ورود به این کشور شما می بایست ویزای شینگن داشته باشید.

انواع ویزا نروژ

۱. ویزا کوتاه مدت
۲. ویزا بلند مدت
۳. ویزا مولتی

ویزای توریستی کوتاه مدت

اگر با اهداف تفریحی، درمانی یا شرکت در کنفرانس و سمینار به نروژ سفر میکنید باید برای ویزا کوتاه مدت اقدام کنید . این ویزا حداکثر به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد که بازه زمانی اقامت شما ممکن است با توجه به نظر افسر سفارت کم و زیاد شود.
از آنجا که نروژ کشوری کوهستانی نزدیک به قطب شمال است برای علاقه مندان به ورزش و هیجان خصوصاً در رشته اسکی می تواند سفری رویایی باشد. این کشور دارای جاذبه های متعدد گردشگری و تاریخی نظیر آبدره های شگفت انگیز، موزه ها و اماکن تفریحی می باشد.

ویزا بلندمدت

ویزای بلند مدت نروژ  بیشتر توسط والدین افرادی که در نروژ اقامت دارند یا شهروند این کشور می باشند، قابل اخذ است. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا بتوانند به مدت پنج سال به کشور نروژ رفت و آمد کنند. پس از گذشت این مدت زمان باید به کشور خود بازگردند و دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنند.اگر افراد خانواده شما مقیم کشور نروژ هستند و شما قصد بازدید از این عزیزان را دارید با دریافت دعوتنامه و ارائه آن به سفارت می توانید برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

ویزا مولتی

ویزای مولتی نروژ که همان ویزای بلند مدت یا چند بار ورود نروژ است، در حقیقت ده ساله است. اما به این دلیل که گذرنامه ایرانی تنها پنج سال اعتبار دارد، این ویزا نیز به مدت پنج سال قابل استفاده است. دقت داشته باشید که در هر بار ورود به کشور نروژ باید پس از ۹۰ روز از آن خارج شوید و دوباره به این کشور بازگردید.

مدت زمان صدور ویزا

برای این که وقت سفارت نروژ را داشته باشید باید ۶ الی ۸ هفته زودتر اقدام نمایید. پس از این که وارد سفارت شدید  حداقل دو تا چهار هفته زمان می برد تا  پرونده شما بررسی شود. در بدترین حالت به طور کلی دوازده هفته زمان خواهد برد تا موفق به اخذ ویزا شوید.
 
مدارک مورد نیاز

برای این که بتوانید ویزای شینگن نروژ را بگیرید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. سفارت بر مبنای همین مدارک تصمیم می‌گیرد که برای شما ویزا صادر کند و یا این کار را نکند.
چیدمان مدارک بسیار اهمیت دارد. این که کدام مدرک بیشتر نشان داده شود و کدام مدرک خیلی خودنمایی نکند دقیقاً در حوزه کاری مشاوران مجرب شرکت خدمات ویزا و وقت سفارت VIS GLOBAL است.

این مدارک عبارتند از:

۱. اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
۲. ارائه فرم تکمیل شده سفارت
۳. کارت ملی و شناسنامه
۴.  گذرنامه قبلی برای بررسی سوابق سفر
۵. گردش حساب بانکی ۳ ماهه
۶. ارائه سوابق کاری
۷.سند مالکیت به نام متقاضی (ملک یا زمین)
۸.تعداد افراد خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
۹.برای افراد زیر ۱۸ سال رضایت والدین
۱۰. رزرو بلیط رفت و برگشت
۱۱. واچر هتل
۱۲. بیمه مسافرتی