هلند

سفر به سرزمین آسیاب بادی .کشوری کوچک در شمال غربی اروپا که به خاطر باغ‌های گل، آسیاب‌های بادی و کانال‌های زیبایش هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.
عموما از اواسط ماه مارچ تا اواسط ماه می، زمانی که آب و هوا معتدل و قیمت‎ها مناسب می‌باشد، زمان مناسبی برای بازدید از هلند می‌باشد. از ماه ژوئن تا ماه آگوست آب و هوا بسیار مناسب است. هم‌چنین برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌های گوناگون در این ماه‌ها علاقه مندان بسیاری را به این نقطه می کشاند بنابراین انتظار می‌رود در این ماه‌ها هلند بسیار شلوغ باشد.
در فصل پاییز هتل‌ها کم‌ترین نرخ خود را دارند. بنابراین اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید در پاییز سفر کنید. ماه ژانویه سردترین و خلوت‌ترین ماه هلند به حساب می‌آید.
پایتخت هلند آمستردام است و واحد پول این کشور نیز یورو است. این کشور از لحاظ اقتصادی شرایط بسیار خوبی دارد و مهمترین تجارت آن با کشورهای دیگر، پرورش و تجارت گل به خصوص گل‌های لاله است. کشور هلند دارای یکی از بزرگترین بنادر اروپا است و روزانه کشتی‌های زیادی در این بنادر پهلو می‌گیرند و کانتینرهای پر از گل را به سراسر جهان صادر می‌کنند. تجارت کشور هلند تنها به اروپا محدود نشده و این کشور شرکای تجاری بسیاری در آمریکا و آسیا دارد.
هلند علاوه بر پرورش گل، در زمینه دامداری و کشاورزی نیز بسیار موفق و از جمله کشورهای اروپایی است که دارای بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات گیاهی و دامی است. از طرفی کشور هلند دارای ذخایر گاز طبیعی است و بخشی از استخراج خود از این منابع طبیعی را صادر می‌کند. همه این ویژگی ها، از هلند کشوری قدرتمند با رشد اقتصادی بسیار خوب ساخته است از این رو  متقاضیان خارجی زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند.

انواع ویزای هلند

همانطور که میدانید هلند جزو حوزه شینگن است و پیش از آنکه بار سفر ببندید باید برای ورود به این کشور ویزا شینگن داشته باشید. ویزاهای هلند با توجه به اهداف سفر انواع مختلفی دارد که عبارت اند از:

۱.ویزای توریستی (کوتاه مدت شینگن)
۲. ویزا تجاری
۳. ویزای ملاقات خانواده و بستگان
۴. ویزای ترانزیت فرودگاهی
۵. ویزای ورود مجدد به هلند
۶. ویزای طولانی مدت (ملی) 
۷. ویزای فرش نارنجی (OCVF)

●ویزای توریستی هلند یا ویزای گردشگری

این ویزا به منظور سفر تفریحی صادر می‌شود. ویزای کوتاه مدت گردشگری در واقع برای هدف بازدید از منطقه شینگن صادر شده و شامل سفر دریایی، سفر به شهرها و بازدید از اماکن تفریحی است. ویزای توریستی هلند به ۲ صورت زیر است:

ویزای مولتی یا Multiple: این ویزا با نام “چند بار ورود” نیز شناخته می‌شود و با دریافت آن می‌توانید در بازه زمانی ۶ ماه، چندین بار به کشورهای حوزه شینگن نظیر هلند سفر کنید.

ویزای Single: با ویزای Single یا به عبارتی “یکبار ورود”، تنها می‌توانید یکبار وارد حوزه شینگن شده و اجازه دارید به مدت ۹۰ روز در کشورهای این حوزه نظیر هلند اقامت داشته باشید

●ویزای تجاری

ویزای تجاری ویژه افرادی است که برای ملاقات‌های تجاری، شرکت در جلسه‌ها، کنفرانس‌ها و … قصد سفر به هلند را دارند.

● ویزای ملاقات خانواده و بستگان

این ویزا مختص افرادی است که برای ملاقات خانواده و بستگان خود عازم سفر به هلند هستند.

●ویزای ترانزیت فرودگاهی

این ویزا محدود به مکان‌های ترانزیت بین المللی فرودگاه‌های حوزه شینگن است و دارندگان ویزا مجاز به خروج از فرودگاه و گردش در داخل کشورهای حوزه شینگن نیستند.

●ویزای ورود مجدد به هلند

این ویزا برای افرادی است که قصد عبور و مرور در خاک هلند را به منظور سفر به کشورهای دیگر را دارند و فاقد اجازه اقامت معتبر است.

● ویزای طولانی مدت (ملی)

منظور از این ویزا ، ویزا برای امور تحصیلی و کار است.

●ویزای فرش نارنجی (OCVF)

اگر شما جزو افرادی هستید که به علت کار به طور پیوسته از ایران به کشور هلند سفر می‌کند و در هر بار اقامت نیازمند یک ویزای شینگن هلند کوتاه مدت است و یا دارای شرکتی هستید که کارکنان آن مدام به هلند سفر می‌کنند، مجاز به دریافت خدمات ویزای فرش نارنجی (Orang Carpet Visa) خواهید بود. 
شما می‌توانید با ارائه مدارک مناسب و توضیح دلیل سفرهای مکرر کاری خود، مقامات کنسولگری هلند را مجاب به صدور این نوع از ویزا کنید.

مدارک مورد نیاز ویزا

تمامی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت هلند می‌بایست توسط دارالترجمه رسمی به یکی از زبان‌های انگلیسی، هلندی یا فرانسه ترجمه شده باشد.

۱. پاسپورتی با اعتبار حداقل ۷ ماه اعتبار
۲‌ دو عکس جدید پشت زمینه سفید
۳.  بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو
۴. ارائه گواهی تمکن مالی به انگلیسی
۵. ارائه ترجمه گردش حساب سه ماه آخر حساب بانکی
۶. رزرو هتل
۷.رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
۸. ترجمه شناسنامه و سند ملکی
۹. ترجمه گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل
۱۰. ارائه جواز کسب درصورت داشتن کار آزاد
۱۱. ارائه ترجمه سوابق بیمه کاری