کرواسی

کرواسی کشوری زیبا در اروپای مرکزی که با دارا بودن مناظر دیدنی و گردشگری فراوان، نظر گردشگران بی شماری را به خود جلب کرده است.
گردشگران  با سفر به این کشور می‌توانند از هر جاذبه‌ای که دلخواهشان باشد، از طبیعت زیبا و سرسبزش گرفته تا تفریحات ساحلی و تاریخ غنی آن بازدید کنند. 
اگر شما اهل سفر و گردشگری هستید، نا در دپارتمان تخصصی اخذ ویزا VIS GLOBAL  پیشنهاد می‌کنیم سری به کشور کرواسی زده و از جاذبه های زاگراب همچون برج لوتساک و پارک ماکسیمیر دیدن کنید.
اما پیش از آنکه بار سفر ببندید  باید به اخذ ویزای توریستی کرواسی اقدام نمائید.اگرچه کشور کرواسی به تازگی عضو اتحادیه اروپا شده است اما ویزای توریستی کرواسی هنوز شنگن نیست و ویزای این کشور به صورت عادی می باشد اما دارندگان ویزای شینگن می‌توانند بدون اخذ ویزا به این کشور سفر کنند.
جهت درخواست ویزا، نیازی به حضور شما  و مصاحبه با آفیسر در سفارت کرواسی نیست و می توانید از طریق وکیل یا نماینده خود(VIS GLOBAL) اقدام کنید.

ویزا توریستی کرواسی

ویزای گردشگری کرواسی به صورت های مختلف صادر میشود. در صورتی که تمایل داشته باشید ویزای لیبل کرواسی را دریافت کنید، باید درخواست خود را به یک آژانس مسافرتی یا کارگزار ارائه کنید. اما اگر درخواست ویزای فرودگاهی کرواسی را دارید، باید به همراه مدارک اخذ ویزای کرواسی در فرودگاه‌های شهر مقصد اقدام کنید.توجه داشته باشید که ویزای فرودگاهی کرواسی چیزی در حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

خوشبختانه برای درخواست ویزای توریستی کرواسی، لزومی به انگشت نگاری و مصاحبه با افسران ویزا نیست. انواع ویزا عبارت اند از:

۱. یک بار ورود
۲.  دو بار ورود
۳. چند بار ورود

مدت زمان صدور ویزا 

ویزای توریستی کرواسی نسبت به نوع آن متغیر است. هنگامی که به سفارت کرواسی درخواست ویزا می دهید، ممکن است حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری به درخواست  شما پاسخ داده شود. البته که ممکن است جوابدهی درخواست ویزای کرواسی بیشتر از مدت زمان اعلام شده به طول بیانجامد.

شرایط ویزا

۱. اگرچه کرواسی عضو پیمان شینگن نیست، ولی در صورتی که شما قبلا ویزای شینگن دریافت کرده باشید نیازی به ارائه درخواست برای ویزای کرواسی ندارید.
۲. قیمت ویزا با توجه به نوع آن متفاوت است.
۳. دارندگان گذرنامه دیپلماتیک، کودکان زیر ۶ سال و اعضای خانواده (همسر و فرزندان) دارای ملیت کرواسی از دریافت ویزا معاف هستند.
۴. اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان نیز برای انجام امور لازم برای سفر به کرواسی باید به سفارت کرواسی در تهران مراجعه کنند.
۵. امکان تمدید مجدد ویزای توریستی کرواسی وجود ندارد. چنانچه بیش از زمان مقرر در این کشور بمانید محکوم به پرداخت جریمه خواهید شد.
۶. تنها شرط اخذ ویزای توریستی کرواسی، تمکن مالی و گردش حساب می‌باشد. تمکن مالی مورد نیاز ویزای کرواسی باید برای هر نفر مبلغ ۷۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان باشد که باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
۷. کودکان زیر ۶ سال و دارندگان ویزای شینگن برای سفر به کرواسی نیازی به اخذ ویزا ندارند.

مدارک مورد نیاز:

مدارک مورد نیاز ویزای کرواسی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه  نیست.
۱.  فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 ۲. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 ۳. ۲ قطعه عکس رنگی ۴ * ۶ با پس زمینه سفید
۴.  بلیط رفت و برگشت هواپیما
 ۵. واچر هتل محل اقامت
 ۶. بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 ۷. تمکن مالی به یورو
 ۸. گردش حساب ۶ ماهه اخیر
 ۹. مدارک شغلی متقاضی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

 

برای آگاهی کامل از هزینه ویزای کرواسی و دیگر اطلاعات مربوط به این ویزا، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان VIS GLOBAL در بخش ویزاهای توریستی  در تماس باشید تا شما را جهت دریافت ویزای کرواسی راهنمایی کنند.