دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول بزرگ‌ترین پارک دلفین‌ها در اروپا است. این پارک یکی از جاذبه‌ های گردشگری استانبول برای خانواده‌ها است و کودکان علاقه‌ی زیادی برای بازدید از این پارک را دارند. اگر شما هم به دنیای این موجودات دوست‌داشتنی علاقه دارید، با کجارو همراه باشید.

معرفی دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول یک مجموعه تفریح و سرگرمی بزرگ در پایتخت ترکیه است که در منطقه‌ ایوپ، شاخ طلایی استانبول قرار دارد. این مجموعه یکی از بهترین مراکز تفریحی این شهر است که بازدید از آن می‌تواند از بهترین تفریحات برای خانواده‌ها و بچه‌ها در طول سفر به استانبول باشد و خاطراتی فراموش‌نشدنی را رقم بزند.

دلفیناریوم استانبول کجاست؟

دلفیناریوم استانبول در خیابان صلاح تارگا، در منطقه ایوپ استانبول قرار دارد. ایستگاه‌های اتوبوس محله ساکاریا و چلتیک نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به دلفیناریوم استانبول هستند که با استفاده از خطوط متعددی از قبیل ۳۹، ۹۹، ۳۶CE، ۳۹۹B و ۴۸A از نقاط مختلف شهر نظیر امینونو و بایزید می‌توانید به آن‌ها برسید. همچنین شما می‌توانید با مینی‌بوس‌های ترک (دولموش) که کنار ایستگاه متروی آکسارای نگه می‌دارند، به دلفیناریوم استانبول بروید.

تفریحات دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول بزرگت‌رین پارک دلفین اروپا است. بازدیدکنندگان از نمایش دلفین‌ها، کشف پستانداران دریایی مانند دلفین‌ها، سیل خزین بازیگوش، شیرماهی بزرگ و نهنگ سفید و گذراندن لحظاتی خوش در دلفیناریوم استانبول لذت ببرند.

شما می‌توانید در این پارک با دلفین‌ها شنا کنید، شیرجه بزنید یا دلفین‌درمانی کنید! نمایش دلفین‌ها حدود یک ساعت طول می‌کشد و بازدیدکنندگان با آن‌ها عکس می‌گیرند. کسانی که دوست دارند کنار دلفین‌ها شنا کنند، باید توانای شنا را به‌صورت مستقل داشته باشند.

عمق استخر پنح متر است و هیچ ابزار کمکی مانند جلیقه یا حلقه‌های نجات وجود ندارد. در فصل زمستان فقط به کودکانی اجازه‌ شنا داده می‌شود که بیشتر از ۱۰ سال سن داشته باشند. این قانون در فصل تابستان به کودکان بالای ۶ سال اجازه‌ی شنا می‌دهد. با توجه به مسائل ایمنی، زنان باردار اجازه‌ شنا در استخر دلفین‌ها را ندارند. همچنین از دیگر شرایط شنا کنار دلفین‌ها، وضعیت جسمی و روحی مساعد و مبتلا نبودن به بیماری‌های واگیردار است.

 

ساعات بازدید و بلیط دلفیناریوم استانبول

برای بازدید از دلفیناریوم استانبول از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر زمان دارید. این آکواریوم در روزهای دوشنبه بسته است. اجرا در ساعت ۱۴ هر روز آغاز می‌شود و یک ساعت طول می‌کشد. بهای بلیط در سال ۲۰۲۱، در قسمت اجرا برای بزرگسالان (۱۱ سال به بالا) ۱۶۰ لیر و برای کودکان (۳ تا ۱۱ سال) ۱۳۰ لیر است. همچنین اگر می‌خواهید با دلفین‌ها شنا کنید، باید برای ده دقیقه، ۸۵۰ لیر بپردازید.

پرسش‌های متداول

دلفیناریوم استانبول کجاست؟

دلفیناریوم استانبول در خیابان صلاح تارگا، در منطقه ایوپ استانبول قرار دارد.

چطور می‌توان به دلفیناریوم استانبول رفت؟

ایستگاه‌های اتوبوس محله ساکاریا و چلتیک نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به دلفیناریوم استانبول هستند که با استفاده از خطوط متعددی از قبیل ۳۹، ۹۹، ۳۶CE، ۳۹۹B و ۴۸A از نقاط مختلف شهر نظیر امینونو و بایزید می‌توانید به آن‌ها برسید. همچنین شما می‌توانید با مینی‌بوس‌های ترک (دولموش) که کنار ایستگاه متروی آکسارای نگه می‌دارند، به دلفیناریوم استانبول بروید.

بهای بلیط دلفیناریوم استانبول چقدر است؟

بهای بلیط در سال ۲۰۲۱، در قسمت اجرا برای بزرگسالان (۱۱ سال به بالا) ۱۶۰ لیر و برای کودکان (۳ تا ۱۱ سال) ۱۳۰ لیر است. همچنین اگر می‌خواهید با دلفین‌ها شنا کنید، باید برای ده دقیقه، ۸۵۰ لیر بپردازید.

ساعات بازدید دلفیناریوم استانبول چیست؟

برای بازدید از دلفیناریوم استانبول از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر زمان دارید. این آکواریوم در روزهای دوشنبه بسته است. اجرا در ساعت ۱۴ هر روز آغاز می‌شود و یک ساعت طول می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *