رفع ممنوعیت ۱۵ روزه ورود گردشگران خارجی از مرز هوایی

رفع ممنوعیت ۱۵ روزه ورود گردشگران خارجی از مرز هوایی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که ممنوعیت ۱۵ روزه ورود اتباع خارجی، شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی نمی‌شود.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز شنبه، چهارم دی‌ماه ۱۴۰۰ با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ممنوعیت ۱۵ روزه ورود اتباع خارجی از مرزهای، زمینی، دریایی و هوایی، این ممنوعیت را شامل گردشگران ورودی از مرزهای هوایی ندانست و تصریح گرد:

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از سوی وزیر کشور به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده بود، ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از روز شنبه چهارم دی ماه ۱۴۰۰ به‌مدت ۱۵ روز صرفا برای گروه‌های خاصی مجاز شماره شده بود که این مصوبه اصلاح شد و بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا این ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران از مرزهایی هوایی نمی‌شود.

شالبتفیان با اشاره به پیگیری این موضوع از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رفع ممنوعیت ۱۵ روزه برای گردشگران خارجی ورودی از مرزهای هوایی، اظهار داشت:

بر این اساس بند سوم مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که ۲۸ آذرماه برگزار و مصوبات آن از سوی وزیر کشور به دستگاه‌ها ابلاغ شده است، امروز در جلسه این ستاد اصلاح شد.

این موضوع در حالی است که در مصوبه جلسه بیست‌و‌هشتم آذر ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و دستورالعمل منتشرشده، اشاره‌ای به امکان ورود گردشگران خارجی از طریق مرزهای هوایی نشده است. این دستورالعمل به‌شرح زیر است:

ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی (به غیر از موارد قید شده در بندهای ۱ و ۲ فوق) از روز شنبه مورخ چهارم دی ماه ۱۴۰۰ به‌مدت ۱۵ روز صرفا برای گروه‌های ذیل مجاز است:

۱. دارندگان پروانه‌های اقامت معتبر جمهوری اسلامی ایران.
۲. دارندگان ویزای تحصیلی (طلاب مدارس علوم دینی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران)
۳. دارندگان ویزای ورود (شامل بازرگانان و تجار)
۴. دارندگان ویزای با حق کار
۵. دارندگان ویزای درمانی (گردشگری سلامت)
۶. دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری
۷. دارندگان مهر خروج و مراجعت از پلیس مهاجرت و گذرنامه

تبصره:

الف. ورود اتباع ایرانی حاضر در کشورهای همسایه به داخل کشور از مرزهای زمینی با رعایت الزامات بهداشتی (کارت واکسن دو دوز، ارائه تست pcr منفی و انجام مجدد تست PCR در مبادی) مرزی امکان‌پذیر است.
ب. خروج اتباع خارجی حاضر در کشور از مرزهای زمینی بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *