هفت ۷ کشور به مسافران واکسینه شده covid-19 اجازه ورود می دهد

هفت ۷ کشور به مسافران واکسینه شده covid-19 اجازه ورود می دهد

کدام کشورها ورود مسافران واکسینه‌شده در برابر کرونا را آزاد کردند؟

همزمان با انجام واکسیناسیون روز افزون مردم کشورهای مختلف جهان در برابر بیماری کووید-۱۹، برخی کشورها تسهیل شرایط ورود مسافران خارجی واکسینه شده را با لغو سیاست قرنطینه ۱۴ روزه، آغاز کرده‌اند.

آغاز استقبال تعدادی از کشورهای اروپایی و برخی جزایر گرمسیری جهان از گردشگران واکسینه شده در شرایطی است که کارشناسان هنوز در مورد به صفر رسیدن احتمال انتقال ویروس کرونا توسط افراد واکسینه شده، تردید دارند.

همچنین هنوز بررسی‌ها در مورد توانایی تاثیر واکسن‌های تایید شده بر انواع جهش یافته ویروس کرونا ادامه دارد.

۱️⃣ Georgia 🇬🇪

وزارت خارجه گرجستان اخیرا اعلام کرده که شهروندان همه کشورهای جهان در صورتی که گواهی معتبر دریافت هر دو دوز واکسن کرونا را ارائه کنند، می‌توانند از مبادی هوایی وارد گرجستان شوند.

۲️⃣ The Seychelles 🇸🇨

جمهوری_سیشل نیز که مجمع‌الجزایری در اقیانوس هند است، مرزهای خود را به روی تمامی مسافرانی که دو هفته پیش از سفر واکسینه شده باشند و ۷۲ ساعت پیش از ورود به این جزایر نتیجه آزمایش تشخیص کرونای آنها منفی شده باشد، باز کرده است.

۳️⃣ Estonia 🇪🇪

دولت استونی نیز ورود شهروندان کشورهای کم‌خطر را در صورتی که سندی مبنی بر بهبودی از بیماری کووید-۱۹ و یا دریافت دو دوز واکسن کرونا به یکی از زبان‌های انگلیسی، روسی و استونیایی به همراه داشته باشند، مجاز اعلام کرده است. البته مطابق تاکید دولت استونی، از زمان بهبودی مسافران ورودی و یا موعد دریافت دو دوز واکسن نباید بیش از ۶ ماه گذشته باشد.

۴️⃣ Romania 🇷🇴

رومانی نیز از ۱۸ ژانویه گذشته، الزام قرنطینه ۱۴ روزه برای مسافران ورودی که از زمان دریافت دوز دوم واکسن آنها بیش از ۱۰ روز گذشته باشد را لغو کرده است. البته ورود مسافران از مقاصدی همچون ایالات متحده به رومانی فعلا به دلیل تبعیت از سیاست کلی اتحادیه اروپا ممنوع است.

۵️⃣ Poland 🇵🇱

لهستان نیز از ۲۸ دسامبر گذشته قرنطینه اجباری را برای آن دسته از مسافران ورودی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که دارای گواهی واکسیناسیون کامل هستند، لغو کرده است.

۶️⃣ Cyprus 🇨🇾

قبرس نیز اعلام کرده که از ماه مارس از مسافران واکسینه شده و مجاز به ورود به اتحادیه اروپا استقبال می‌کند.

۷️⃣ Iceland 🇮🇸

همچنین ایسلند هم تصمیم گرفته تا از ماه مه آینده، هر گونه محدودیتی را برای ورود مسافران از کشورهای کم‌خطر اروپایی، به شرط انجام واکسیناسیون، لغو کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *