چه تفریحات خانوادگی در دبی می توان انجام داد؟

چه تفریحات خانوادگی در دبی می توان انجام داد؟

با آغاز تابستان دمای دبی بالا می‌رود و والدین به دنبال فعالیت‌های سرگرم‌کننده خانوادگی می‌گردند. موزه خیال دبی در خیابان السیف، نمایشگاه سه‌بعدی مللو از حقه‌های نوری و تجربه‌های حسی، از اتاق‌ها ضدجاذبه گرفته تا تونل بی‌انتها و میزهای کلون است.

این موزه یکی از جاذبه‌های اصلی شهر برای سرگرم کردن بچه‌ها در فضایی خنک است. 

در آن‌سوی شهر، دیگر مرکز تفریحی پرطرفدار در تمام طول سال، اولی اولی نام دارد. این مرکز ماجراجویی تعاملی دارای بیش از ۴۰ فعالیت است که از آثار هنرمندان، مربیان و روانشناسان الهام گرفته شده‌اند.

با خانواده هفت نفره موسالم که پنج کودک هشت ماهه تا نه ساله دارد، دیدار کردیم.

رزی مسالم که از بخش‌های مختلف این مرکز لذت برده است، او می‌گوید: «همه‌چیز اینجا را دوست دارم. می‌توانید با آب و هوا بازی کنید. دوست دارم تفریح کنم و اینجا واقعا به من خوش می گذرد.»

  ویلکه موسالم، مادر رزی مکان‌های بازی بسیاری برای کودکان نوپا و بزرگتر را در دبی می‌شناسد. او می‌گوید: «در دبی مال، پیست یخی وجود دارد، بچه‌های من عاشق اسکیت هستند. آکواریوم دبی در کیدزانیا هم فوق‌العاده زیباست. اما این‌که در آن‌جا همه کاری از قدم زدن تا غذا خوردن و تفریح کردن را می‌توان انجام داد، برای من جذاب است.

در دبی هزاران فعالیت تابستانی از پارک‌های آبی گرفته تا گشت و گذار در مزارع، بازی‌های گوناگون در سالن‌های سرپوشیده و موزه‌ها وجود دارد.

با نزدیک‌ شدن به تعطیلات تابستانی چالش والدین یافتن فعالیت‌هایی مقرون به صرفه است. کیدزاپ، اپلیکیشن موبایلیست که روی همه پلتفرم‌ها موجود است و به خانواده‌ها برای یافتن این فعالیت‌ها و استفاده از تخفیف‌ها کمک می‌کند.

کریم بیداس، مدیرعامل و یکی از موسسان کیدزاپ از اینکه این اپلیکیشن به والدین برای یافتن فعالیت‌های مناسب کمک می‌کند، آن را برای رونق کسب و کار فعالیت‌های تفریحی نیز موثر می‌داند. او می‌گوید: «فکر می‌کنم در تابستان ویژگی مورد علاقه والدین، قابلیت جستجو درمیان فعالیت‌ها در سالن‌های سرپوشیده است. به این که علاوه بر کمک به خانواده‌ها برای یافتن فعالیت مناسب، می‌توانیم به کسب و کارهای کوچک با ایده‌های خلاقانه کمک کنیم تا بازار خود را بیابند و به جذب مشتری بپردازند، افتخار می‌کنم.»

اسپای هلوکیتی یکی از منحصر به فردترین مکان‌های دبی است که خدمات طراحی روی ناخن، بافت مو و ماساژ کودکان را ارائه می دهد.

اما همه فعالیت‌های تابستانی نیاز به هزینه ندارند. وقت سپری کردن در ساحل، مخصوصا صبح زود یا عصر که هوا خنک‌تر است، یکی از فعالیت‌های مورد علاقه خانواده موسالم است.

ویلکه موسالم می‌گوید: «ما ساحل را دوست داریم، ساکت، آرام، راحت و به دور از تجمل است. اما ملزوماتی مانند دستشویی، دوش آب و غریق‌نجات را دارد و محل خوبی برای وقت‌گذرانی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *