چگونه دبی به بهبود سفرهای تجاری کمک می کند

چگونه دبی به بهبود سفرهای تجاری کمک می کند

گزارشی به سفارش شورای جهانی سفر و گردشگری نشان می دهد که خاورمیانه با بازگشت ۴۹ درصدی به سطح قبل از همه گیری کووید تا سال ۲۰۲۲، بهبود سفرهای تجاری را رهبری خواهد کرد.

سفر تجاری برای اقتصاد جهانی اهمیت دارد. قبل از پاندمی، سفرهای تجاری حدود ۷۰ درصد درآمد هتل ها و ۷۵ درصد خطوط هوایی را تشکیل می داد.

نمایشگاهها باعث سفرهای کاری می شوند و در حال حاضر بزرگترین آنها در دبی در حال برگزاری است. نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی، جامعه جهانی تجارت را با تقویمی پر از کنفرانس ها و رویدادها گرد هم می آورد. این نمایشگاه از اول اکتبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ پذیرای بازدیدکنندگان است. به دلیل همه گیری کووید این نمایشگاه یک سال به تعویق افتاد.

خالد شرف، مدیر برنامه کسب و کار اکسپو می گوید: :«ما بعنوان سازماندهندگان، ۱۰ انجمن کسب و کار را با با ۱۰ موضوع خاص گرد هم آوردیم که بر ۱۰ موضوع مهم جهان امروز متمرکزند مثل: تغییرات اقلیمی و تنوع زیستی، آب، غذا و کشاورزی، توسعه شهری و روستایی، تساهل و فراگیری. جایی که ما سخنرانان مشهور از سراسر جهان، از جمله مبتکران را می آوریم تا بیایند و ابتکاراتشان را معرفی کنند و همچنین به این چالش ها که ما بعنوان گونه انسانی با آن روبرویم بپردازند چالش هایی که ما باید برای رویارویی با آنها با هم کار کنیم.»

با سایر نمایشگاههای مشهور از جمله جی‌تکس، ای ایی اوری تینگ و بازار سفر عربی، دبی جاذبه‌ای برای مسافران شرکتی است. تقریبا به ارتفاع ساختمان امپایر استیت، جی دبلیو ماریوت مارکیز در دبی بلندترین هتل پنج ستاره در جهان است و تنها هتلی در امارات متحده عربی است که می تواند میزبان گروههای تا ۱۰۰۰ نفر باشد که نمایندگان شرکت ها می توانند در زیر هتل با هم ملاقات کنند، غذا بخورند و زیر یک سقف بخوابند.

بیل کفر درباره اینکه چه چیزی دبی را به یک مرکز تجاری پیشرو تبدیل می کند، می گوید: «من دبی را به دلایل زیادی یک مرکز تجاری پیشرو می دانم. نخستین دلیل بحث تدارکات است. کل این منطقه توسط خطوط هوایی امارات پشتیبانی می شود که یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در جهان است به این معنی که احتمالا بیش از نیمی از جمعیت جهان می توانند درعرض شش ساعت به دبی برسند. مسائل مربوط به ویزا و سهولت ورود به کشور نیز برای اکثر کشورها بسیار قابل دسترس است و همچنین فکر می کنم که آنها کار خارق العاده‌ای برای تبلیغ شهر انجام می دهند. از منظر هتل، ۱۵۰ هزار اتاق هتل در دسترس وجود دارد که به ما امکان استقبال از گروههای بسیار بزرگ را می دهد و ما را در شرایط مشابه شهرهایی مانند لاس وگاس، پکن و شانگهای قرار می دهد. بنابراین من فکر می کنم که عرضه و کیفیت محصولاتی که در اینجا داریم واقعا ما را متمایز و ما را به مقصدی برای مسافران در سراسر جهان تبدیل می کند.»

برای گردهمایی های صمیمی تر، هتل‌های سبک زندگی مانند «هاید دبی» که اخیرا افتتاح شده است، رویکردی بازیگوشانه به کسب و کار دارند و از ۱۲ مهمان در سبک کاباره و ۳۰ مهمان در سبک تئاتر در سوئیت های بوتیک میتینگ با نام‌هایی مانند « استعدادهای هیدن» و «تقویم هیدن» جمع می شوند.

همچنین هتل هایی وجود دارند با ایده هایی شگفت آور. از یک در پشتی در طبقه ششم کنراد دبی، شما وارد واحه ای منحصر بفرد می شوید که سفر تجاری را بازتعریف می کند. در اینجا می توانید در استخربا دمای کنترل شده شنا کنید، زیر آبشار تفریح کنید، در یک صندلی آفتابگیر استراحت کنید و سپس برای درمان بی خوابی موقت به اسپا بروید. در واقع لذتی واقعی.

فرودگاه بین‌المللی دبی شلوغ ترین فرودگاه جهان برای مسافران بین‌المللی است. قبل از همه گیری کرونا، «دی اکس بی» به بیش از ۸۶ میلیون مشتری در بیش از ۱۰۰ خط هوایی خدمات رسانی می کرد.

هوانوردی خصوصی که در دنیای پس از همه گیری پررونق شده است با اپراتور جتکس که خدمات فرودگاهی لوکس ارائه می کند، به راحتی در دسترس است. «ویستا جت» یکی از شرکت های هوانوردی خصوصی که در ترمینال فرودگاه فعالیت می کند، هوانوردی خصوصی را دسترس پذیر تر می کند.

لورا کرین می گوید: «عضویت در برنامه «ویزا جت» به اعضای ما امکان مالکیت شبیه سازی شده جت های خصوصی را بدون هزینه و دردسر راه اندازی یک هواپیما به ما می دهد. اعضای ما حداقل ۵۰ ساعت در سال از هواپیماهای ما استفاده می کنند که به آنها امکان دسترسی به کل ناوگان مان در سراسر جهان را می دهد. «گلوبال ۷۵۰۰» تغییر دهنده بازی در این صنعت است. این بزرگترین، طولانی ترین و بی صداترین جت خصوصی در گروه خود است. مشتریان به چهار کابین دسترسی دارند که می توانند از آنها برای کسب وکارو تفریح و سرگرمی استفاده کنند و یک اتاق خواب کاملا کاربردی در عقب کابین با تلویزیون با کیفیت بالا و سیستم صوتی فراگیر.»

علی رغم اینکه چه روشی برای سفر، علی رغم همه گیری کووید انتخاب کنید، دبی به راحتی برای تجارت در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *