ویزای تعطیلات کاری استرالیا

ویزای تعطیلات کاری استرالیا

ویزای تعطیلات کاری استرالیا

ویزای تعطیلات کاری استرالیا چیست؟ ویزاهای work and holiday و working holiday، مربوط به برنامه‌ی ویزایی working holiday maker کشور استرالیا، برای گردشگران و مسافران واجد شرایطی در نظر گرفته شده است که تمایل دارند تا ۱ سال را در این کشور سپری کنند و برای تامین هزینه‌های سفر خود کار کنند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این دو ویزا و تفاوت های میان آن دو بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر ویزای تعطیلات کاری استرالیا

تحت برنامه‌ی ویزایی working holiday maker (یا به طور اختصاری WHM) کشور استرالیا، افراد جوان ۱۸ تا ۳۰ سال اهل برخی از کشورهای مشخص می توانند برای دریافت یکی از دو ویزای تعطیلات کاری استرالیا work and holiday (ساب کلاس ۴۶۲) و (ساب کلاس ۴۱۷) استرالیا درخواست دهند.

نوع ویزایی که به فرد متقاضی داده می شود، بستگی به کشور شهروندی آنها دارد، اما هر دوی این ویزاهای مربوط به برنامه‌ی ویزای تعطیلات کاری استرالیا به جوانان این اجازه را می دهد تا برای مدت زمانی طولانی در کشور استرالیا سفر کنند و در طول اقامت خود در این کشور، با اشتغال کوتاه مدت در هر صنعت و شغلی، به انجام حرفه ی مورد علاقه ی خود بپردازند. این برنامه معمولاً به صورت متقابل است. به این صورت که به جوانان استرالیایی نیز اجازه می دهد تا تحت ترتیبات مشابه در کشور شریک سفر و کار کنند.

ویزای تعطیلات کاری استرالیا ساب کلاس ۴۱۷

ویزای تعطیلات کاری ساب کلاس ۴۱۷ یک ویزای موقت برای افراد جوانی است که می خواهند تا ۱۲ ماه در خاک کشور استرالیا به کار کردن بپردازند و از تعطیلات خود لذت ببرند. این ویزا در سال ۱۹۷۵ میلادی معرفی شد و در ابتدا فقط برای جوانان کشور های انگلستان (بریتانیا)، ایرلند و کانادا در دسترس بود.

در بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۶، برنامه‌ی ویزایی working holiday maker گسترش یافت و بسیاری از کشورهای شریک دیگر مانند ژاپن، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایوان و چندین کشور اروپایی را نیز در بر گرفت. دارندگان ویزای تعطیلات کاری در طول اقامت ۱۲ ماهه‌ی خود می توانند به میزان دلخواه در شغل‌های تمام وقت، پاره وقت، معمولی و یا داوطلبانه کار کنند.

مدت اعتبار ویزای تعطیلات کاری استرالیا چقدر است؟

ویزای تعطیلات کاری همان طور که در ابتدا مقاله نیز به آن اشاره شد، یک ویزای موقت با اعتبار ۱۲ ماهه است. شروع این مدت زمان ۱۲ ماهه، وقتی است که دارنده‌ ویزا وارد کشور استرالیا می شود. کسانی که ویزای working holiday را دریافت می کنند می توانند در طول ۱۲ ماه زمان مجوز داده شده در کشور استرالیا باقی بمانند یا این که چندین بار از کشور خارج شده و دوباره وارد کشور شوند.

چه کسانی می توانند برای ویزا apply کنند؟

ویزای تعطیلات کاری، ویزایی است که فقط برای شهروندان خارجی واجد شرایط دارای سنین بین ۱۸ تا ۳۰ سال در دسترس است. افراد غیر استرالیایی‌ که در این دسته قرار نمی گیرند می توانند برای انواع دیگری از ویزا‌های موجود برای سفر به کشور استرالیا درخواست دهند.

ویزای تعطیلات کاری استرالیا ساب کلاس ۴۶۲

در سال ۲۰۰۳ میلادی، دولت استرالیا اقدام به توسعه‌ی ویزای کار و تعطیلات یا work and holiday visa با شرایط اضافی برای جوانانی از کشورهایی کرد که قبلاً جزو کشور های شریک در ویزای تعطیلات کاری نبودند. شرکای اولیه این ویزا شامل کشور های تایلند، شیلی، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، اندونزی و مالزی بودند که بعد ها به این برنامه کشور های چین، اسپانیا و اسلوونی نیز پیوستند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای تعطیلات

شما برای دریافت ویزای work and holiday، باید سنتان عددی بین ۱۸ تا ۳۰ باشد و همچنین از شرایط زیر نیز بهره مند باشید :

 • پاسپورت معتبر کشور واجد شرایط شریک را داشته باشید.
 • مدرکی داشته باشید که نشان دهد به زبان انگلیسی تسلط دارید (مگر اینکه اهل کشوری باشید که زبان انگلیسی زبان رسمی آن کشور است).
 • الزامات آموزشی مورد نیاز را برآورده کنید.
 • الزامات بهداشتی مورد نیاز را برآورده کنید.
 • هنگام اعطا شدن این ویزا خارج از کشور استرالیا باشید.
 • بودجه‌‌ای کافی برای حمایت از خود داشته باشید (معمولاً حداقل حدود ۵۰۰۰ دلار استرالیا).
 • یک بلیط رفت و برگشت و یا اینکه مدرکی مبنی بر وجود وجه برای بلیط برگشت داشته باشید.

مزایای ویزای تعطیلات کاری استرالیا ساب کلاس ۴۶۲ چیست؟

ویژگی منحصر به فرد این ویزا این است که به شما امکان سفر های متعدد رفت و برگشتی به استرالیا و کار کردن در این کشور را در مدت زمان مشخصی می دهد.

چگونه می توان برای دریافت ویزا اقدام کرد؟

 • مرحله ۱ : آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز

برای دریافت ویزای تعطیلات کاری استرالیا، دولت استرالیا از شما مدارک زیر را می‌خواهد:

 1. یک کپی تایید شده از دو صفحه‌ی اول گذرنامه
 2. یک کپی تایید شده از شناسنامه
 3. دو قطعه عکس به سبک عکس پاسپورت که نام شما در پشت عکس نوشته شده باشد.
 4. یک کپی تایید شده از صورت ‌حساب بانکی شما که نشان ‌دهد بودجه‌ی کافی برای داشتن یک اقامت مناسب در کشور استرالیا را دارید (حداقل ۵۰۰۰ دلار استرالیا)
 • مرحله ۲: تکمیل فرم ۱۲۰۸ ویزای کار و تعطیلات
 • مرحله ۳: پرداخت هزینه‌ی مورد نیاز (هزینه‌ی تقریبی ۵۰۰ دلار استرالیا)
 • مرحله ۴: منتظر ماندن برای پاسخ
 • مرحله ۵: دریافت ویزا و شروع به کار و سفر در کشور استرالیا

تفاوت میان ویزاهای work and holiday و working holiday maker چیست؟

به طور کلی از تفاوت های میان دو ویزای work and holiday و working holiday maker کشور استرالیا، می توان به تفاوت کشور‌های واجد شرایط دریافت این ویزا و چند مورد زیر اشاره کرد:

 • الزامات آموزشی

ویزای Work and Holiday (ساب کلاس ۴۶۲) دارای شرایط آموزشی خاصی است، در حالی که ویزای Working Holiday (ساب کلاس ۴۱۷) دارای هیچ گونه شرایط تحصیلی ای نیست. حداقل تحصیلات مورد نیاز نیز بستگی به کشور فرد متقاضی دارد.

 • نیاز به نامه‌ی حمایت از طرف دولت داخلی

برای دریافت ویزای کار و تعطیلات (work and holiday)، نیاز به یک نامه‌ی پشتیبانی از دولت کشور فرد درخواست کننده وجود دارد (مگر این که پاسپورت ایالات متحده آمریکا را داشته باشید)، در حالی که برای دریافت ویزای Working Holiday (ساب کلاس ۴۱۷) نیازی به این نامه نیست.

 • زبان انگلیسی

ویزای Work and Holiday همچنین به مدرکی نیاز دارد که نشان دهد شما می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید، در حالی که ویزای Working Holiday (زیر کلاس ۴۱۷) نیازی به این مورد ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *